Ekologinio projekto nugalėtojai – ir šilutiškiai

ekologinis konkursas zibu mergaitesSavaitgalį įteikti apdovanojimai visas Lietuvos mokymosi įstaigas vienijančios ekologinės akcijos „EKO drąsa“ vienos iš dalių – kūrybiškumo konkurso „Mobijaus ciklas“ – laimėtojams Klaipėdos regione.

Tarp laimėtojų yra ir Šilutės rajono mokyklų bei vaikų darželių ugdytinių.

Akcijos dalyviai kartu su tėveliais ir seneliais rinko įvairias elektronikos atliekas, makulatūrą, „Tetra Pak“ pakuotes. Vėliau kūrė ekologijos tema.

„Ekologine iniciatyva „EKO drąsa“ buvo siekiama įtraukti į aplinkai draugiškos gyvensenos ugdymą kuo jaunesnius visuomenės narius, todėl akcijos metu vyko ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų ir jaunimo kūrybiškumo konkursas „Mobijaus ciklas“: jauniausieji piešė, vyresnieji rašė rašinius, o vyriausieji kūrė socialines reklamas ekologijos tema“, – sakė projekto „EKO drąsa“ vadovas Zigmas Nagys.

„Vienas iš pagrindinių šios akcijos tikslų yra parodyti, kaip svarbu teisingai ir sąmoningai elgtis su mūsų buityje susidarančiomis įvairiausiomis atliekomis: didžioji jų dalis gali būti saugiai perdirbta, nekenkiant nei supančiai aplinkai, nei žmonių sveikatai, taip pat tokiu būdu sutaupomi tūkstančiai kvadratinių kilometrų žemės, kuri būtų naudojama esamų sąvartynų plėtrai“, – komentavo akcijos partnerės, ekologijos verslo bendrovės „Ecoservice“ generalinis direktorius Saulius Budrevičius.

Klaipėdos regione iš viso surinkta ir išvežta perdirbti 87 tonos makulatūros ir „Tetra Pak„ pakuočių bei beveik 8 tonos pavojingų elektronikos atliekų.

Palangos senojoje gimnazijoje vykusioje akcijos baigiamajame renginyje laureatų ir dalyvių laukė ne tik grupės „Bjelle ir PeRu“ koncertas, bet ir edukacinės pamokėlės apie aplinkosaugos ateitį ir dabartį, buvo diskutuojama su ekologijos ir aplinkotyros mokslu daktare, Klaipėdos Universiteto ekologijos ir biologijos katedrų dėstytoja Anastasija Zaiko.

Kūrybiškumo konkurso „Mobijaus ciklas“ laimėtojais vyresniųjų grupėje paskelbti 4 moksleiviai, tarp jų – dvi šilutiškės: Kamilė Giedraitytė ir Živilė Eitmantytė iš Žibų pradinės mokyklos. Jų mokytoja – Sigutė Kačinskienė.

Geriausieji darbai ne tik uždirbo prizus jų autoriams. Jie bus eksponuojami  birželio 8-12 dienomis LR Seime rengiamoje baigiamojoje akcijos „Eko drąsa“ parodoje. Savo darbus ten galės išvysti ne tik akcijos laureatai, bet ir būrys talentingųjų piešėjų. Tarp jų – 6-metė Agilija Martutaitytė iš  Šilutės l/d „Raudonkepuraitė“, 8-metis Justas Tarvydas iš Žibų pradinės mokyklos ir 11-metis Antanas Vilnius iš Vainuto vidurinės mokyklos.