Ekonomikos komitetui vadovaus statybos įmonės vadovas

EKONOMIK KOMAštuntojo šaukimo savivaldybės Tarybos politikai pagaliau baigė valdžios dalybas ir pradėjo įprastą darbą.

Ekonomikos ir finansų komitetas į savo pirmąjį posėdį susirinko rugpjūčio 18 dieną. Savivaldybės mero V.Laurinaičio teikimu, komitetas išsirinko pirmininką ir pavaduotoją: pirmininku tapo „tvarkietis” Steponas Kazlauskas, jo pavaduotoju išrinktas socialdemokratas Algis Bekeris.

Pirmajame komiteto posėdyje buvo svarstyti 36 savivaldybės administracijos ir savivaldybės Tarybos sekretoriaus parengti sprendimų projektai ir išklausyta 2015 metų pirmojo pusmečio savivaldybės biudžeto vykdymo ataskaita.  

Rinkimai iš pirmo karto nepavyko

Paskelbus mero V.Laurinaičio teikimą Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininku rinkti partijos Tvarka ir teisingumas politiką S.Kazlauską, tarp komiteto narių kilo nedidelis sąmyšis. Didelę patirtį turintis politikas S.Kazlauskas, dažniausiai prisilaikantis etikos taisyklių, norėjo pademonstruoti kuklumą ir paskelbė, kad jis nedalyvaus savo paties paskyrimo į komiteto pirmininkus balsavime. Tačiau šis jo pareiškimas, akivaizdu, kad buvo neapskaičiuotas.

Balsuojant opozicijos politikai – liberalai Arvydas Jakas, Raimundas Ambrozaitis ir konservatorius Zigmantas Jaunius už mero pasiūlytą pretendentą į komiteto pirmininkus nebalsavo. Valdančiosios koalicijos politikų – socialdemokratų A.Bekerio ir Antano Martinkaus, VRK „Už žmonių valdžią politiko Vlado Kainovaičio bei „tvarkiečio” Vaido Pavilonio balsų išrinkti pirmininką nepakako, nes už pirmininką turėjo balsuoti mažiausiai 5 komiteto nariai.

Posėdyje dalyvauti dar neturi teisės (nėra prisiekęs) Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Povilas Tunaitis, kuris pakeis iš Tarybos atsistatydinusį Virgilijų Pozingį.

Tokio rezultato nustebintas S.Kazlauskas priekaištavo jo kandidatūros nepalaikiusiems opozicijos politikams, pavadindamas jų elgesį politikavimu.

Tačiau, pasak A.Jako, politikavimas čia visai niekuo dėtas. Jo nuomone, S.Kazlauskui nedera vadovauti Ekonomikos ir finansų komitetui, nes S.Kazlausko vadovaujama įmonė „Žibai” yra didžiausia savivaldybės biudžeto kreditorė, kuriai savivaldybė nuolat yra skolinga už įgyvendintas statybas ar remontus. Be to, pasak A.Jako, visi gerai prisimena ankstesnių kadencijų patirtį, kad daugiausia komiteto posėdžių praleidžia ar dažniausiai vėluoja į juos būtent versle užimtas S.Kazlauskas.

Balsavo už save

Valdančiojoje koalicijoje tikriausiai jau buvo tvirtai aptarta, kad Ekonomikos ir finansų komitetui vadovaus S.Kazlauskas. Nežinia kodėl „tvarkiečiai” tokių pareigų nebesuteikė kitam savo politikui V.Paviloniui, kuris, beje, sėkmingai šiam komitetui vadovavo 7-ojo šaukimo Taryboje.

Nepavykus S.Kazlausko išrinkti pirmuoju balsavimu, rajono meras V.Laurinaitis ėmė įtikinėti S.Kazlauską pakeisti savo pažadą nebalsuoti už save. Meras įtikinėjo, kad jokios etikos normos čia negalioja ir kad jis gali už save balsuoti, nes taip daroma renkant ir mero pavaduotojus.

S.Kazlauskas įtikintas, kad etikos nepažeis, sutiko kartoti pirmininko rinkimus ir tuomet pats balsavo už tai, kad būtų paskirtas komiteto pirmininku.

Tokia pat procedūra buvo atlikta renkant ir komiteto pirmininko pavaduotoju socialdemokratą A.Bekerį, elektros instaliacijos darbų įmonės „Įtampa” vadovą. Jam taip pat pačiam teko balsuoti už tai, kad būtų išrinktas pirmininko pavaduotoju.

Situacija – kebli

Opozicijos politikai, kuriems teks darbuotis Ekonomikos ir finansų komitete, sakė, kad jau dabar galima nuspėti, jog sklandžiam komiteto darbui trukdys faktas, jog abu komiteto vadovai dažnai turės nedalyvauti sprendžiant biudžeto kreditų ir atsiskaitymų su kreditoriais klausimus, nes abu jie yra susieti su statybomis. O Savivaldybė, kaip žinia, yra labiausiai prasiskolinusi būtent statybų rangovams.