Ekskursija po 5 metus marintus sporto rūmus

SPORTO RUMAI 2Penkerius metus marinta svajonė turėti Sporto ir pramogų rūmus Šilutėje, Rusnės gatvėje, privalo tapti prioritetiniu savivaldybės Tarybos ir administracijos tikslu – taip nutarė Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Arvydas Jakas su rajono mere Daiva Žebeliene bei vicemeru Algirdu Balčyčiu, vaikščiodami po buvusį Šilutės baldininkų, dabar jau bemaž porą dešimtmečių Savivaldybei priklausantį sporto kompleksą. Penkerius metus šis pastatas stovi nebenaudojamas, apleistas.

Kartu su savivaldybės vadovais apleistą sporto kompleksą apžiūrėjo ir dalies pastato patalpų bei kiemo teritorijos savininkas, verslininkas Rimgaudas Višinskas. Jis neprieštarautų, jog ir jo valdomos patalpos taptų  Sporto ir pramogų rūmų dalimi.

„Šilutės naujienoms“ yra žinoma, kad R.Višinskas su savivaldybės vadovais jau yra svarstęs galimybes, kaip ir kokiomis sąlygomis privatus kapitalas kartu su Savivaldybe galėtų įgyvendinti svajonę turėti šiuolaikišką sporto ir pramoginių renginių areną su plaukiojimo baseinu, lengvosios atletikos maniežu, relaksacinėmis patalpomis ir t.t.

A.Jakas į minėtų pastatų apžiūrą atsinešė 2007 metais parengtą preliminarų planą, kaip tuomet buvo įsivaizduojami Sporto ir pramogų rūmai. Kai kilo idėja statyti Šilutėje Sporto ir pramogų rūmus, A.Jakas ėjo rajono mero pareigas. Jis sakė, kad rajono Taryboje sprendimas dėl rūmų statybos tuomet buvo atidėtas (sutarta – tik trumpam), kad niekas sprendimo nesusietų su prasidėjusia savivaldos rinkimų kampanija.

Pasak A.Jako, apmaudu, kad penkerius metus rajonui vadovavęs V.Pozingis Sporto ir pramogų rūmų statybos klausimą marino ir nieko nepadarė, kad šiuo klausimu kas nors būtų atlikta.
SPORTO RUMAI 1
Galbūt per penkerius metus nė vienas rajono vadovas net nebuvo apsilankęs apleistame sporto komplekse, nes sunku suprasti, kodėl nepasirūpinta skirti minimalią sumą įstiklinti prieš kelerius metus vandalų išdaužytus pastato stoglangius. Žiemą ir vasarą pro stoglangio skyles į patalpas patekę krituliai sunaikino medines grindis, laiptus.

Verslininkas R.Višinskas stebėjosi tokiu atsainiu valdžios požiūriu į Savivaldybės turtą. Jis sakė manantis, jog poros tūkstančių litų investicija į stoglangių stiklus galėjo išsaugoti dabar jau sunaikintą šimtatūkstantinės vertės turtą.

A.Višinskas valdžios žmonių dėmesį atkreipė į jau skylėtus, tačiau dar nesunaikintus fojė vitražus. Pasak verslininko, būtina ką nors daryti, kad bent jie būtų išsaugoti, nes tokio vitražo be kelių dešimčių tūkstančių litų dabar niekas nebepadarys.

Belieka tik priminti, kad baldininkams priklausęs sporto kompleksas buvo patikėtas saugoti VšĮ „Šilutės sportas“. Bet įstaigai nebuvo skirta lėšų pastato priežiūrai.

Mero pavaduotojas A.Balčytis sakė, kad, jei rajono politikai pritars, jis sieks, jog Savivaldybės administracija paskirtų darbuotoją, kuris turėtų organizuoti būsimų Sporto ir pramogų rūmų statybos dokumentacijos parengimą, rūpintųsi kuo greičiau pastatą suremontuoti.

A.Balčytis taip pat žadėjo pasirūpinti, kad Šilutės savivaldybės ketinimas gauti finansavimą Sporto ir pramogų rūmams statyti nedelsiant būtų užregistruotas Vyriausybėje. Finansavimą statyboms būtų galima gauti iš ES struktūrinių fondų, iš 2014-2020 metų paramos etapo.