„Eksoje“ – nauja lino gaminių kolekcija

DSC 0016Šilutės kailių ir lino namai „Eksa“ pristatė naują lino drabužių kolekciją.

Porą dešimtmečių originaliais natūralių kailų gaminiais Lietuvoje ir užsienyje garsėjanti Šilutės įmonė jau trečius metus savo asortimentą papildo lino gaminiais. Kasmet naują kolekciją iš 10-15 lininių modelių sukuria dizainierė – modeliuotoja Lena Vitkauskienė.

Į pristatymą susirinkusiems šilutiškiams buvo pademonstruoti 9 modeliai – lininės palaidinukės, sijonai, suknelės, kelnės bei prie jų derantys aksesuarai: rankinės, diržai, papuošalai. Rankinės sukurtos derinant lino audinius su plona įvairių atspalvių oda. Balto ar natūralios spalvos, dažyto lino audiniai, pamarginti ar vienspalviai dvelkia paprastumu, subtilia elegancija ir natūralumu.

Modelius demonstravo drabužių autorės giminaitė, trumpam tapusi manekene Renata Dedurkevičienė.

Lena ir Renata žiūrovų akivaizdoje prie kiekvieno rūbo derino rankines, iš odos ir lino pagamintus auskarus, kaklo papuošalus, seges, apyrankes.DSC 0030

Per trumpas persirengimo pertraukėles „Eksos“ savininkas Edvardas Vitkauskas pasakojo apie lino audinius ir jo savybes.

Pasak E.Vitkausko, lino pluošto audiniais žmonės pradėjo gaubtis prieš 9 tūkstančius metų. Tikriausiai tai buvo pirmasis audinys, kuris iš dalies pakeitė kailius. Yra žinoma, kad storus lino pluoštus senovės žmonės naudojo net skydų gamybai, nes jie tvirti ir tankūs.

Lino audiniai yra vertinami dėl unikalių savybių: jie veikia kaip natūralus kondicionierius – suteikia vėsumos pojūtį, kai yra karšta, ir šilumą, kai vėsu. Ši medžiaga neutrali ir nekelia jokių alergijų.

Nors lino audinių gaminiai yra brangesni nei pasiūti iš kitų medžiagų, tačiau, pasak E.Vitkausko, jų populiarumas nuolat auga. „Eksa“ lino drabužiais prekiauja ne tik Šilutėje, bet ir Klaipėdos bei Vilniaus salonuose.