„Eksos“ kailinių kolekcija – nenutrūkstamas ryšys su gamta

PA220623Antradienį naują modelių kolekciją pristatė Šilutės kailių namai „Eksa“. Pasak įmonės vadovo Edvardo Vitkausko, firma lieka ištikima savo šūkiui „Viskas iš gamtos“. Natūralūs kailiai, linas, vilna, oda, gamtos spalvos (smėlio, žemės, kavos, šokolado) – visa tai daro „Eksos“ produkciją geidžiamą Lietuvoje, plačioje Rusijos rinkoje ir Europos valstybėse.

Naujojoje kolekcijoje gausu ne tik kailinių paltų, bet ir kitų drabužių, aksesuarų, originalių papuošalų, kurių modelius kuria Lena Vitkauskienė.

Kūrėjų sumanymus įgyvendina meistrai

23 metus gyvuojantys kailių namai „Eksa“ kasmet nustebina elegantiškais klasikiniais ir naujų detalių praturtintais modeliais.

„Pirmiausia norime parodyti jums dar nematytus modelius, kuriuos siuvame nuo pavasario, o paskui – naująją kolekciją, kurią klientams siūlysime kitais metais. Mums patiems įdomu iškart pamatyti visą asortimentą, nes retai pavyksta vienu metu vienoje vietoje sukaupti visus modelius: vieni būna iškeliavę pas užsakovus, kiti – įvairiose parduotuvėse, treti – tik siuvami. Šįkart ir mūsų meistrės turės progą įvertinti visą gaminių liniją“, – sakė modeliuotoja L.Vitkauskienė.PA220723

Ji dėkojo visam kolektyvui, kad nepriekaištingai įgyvendina visus sumanymus, įsisavina naujas technologijas, siuva aukštos kokybės produkciją, kuri įtinka ir įnoringiausiems klientams.

Modelių kūrėja ypač dėkojo meistrėms Rasai Milienei ir Rasai Lileikienei, kurios, pasak L.Vitkauskienės, iš pusės žodžio supranta, kokį sumanymą turi modeliuotoja, ir iškart jį įgyvendina.

Dėkojo ir „Eksos“ salono vedėjai Aušrai Jankienei bei pardavėjai Salomėjai Kuprelienei, kurios stengiasi išpildyti visus užsakovų lūkesčius.

Šilutėje populiariausi bebro kailiniai

Pasauliniai kailių ir jų gaminių kolekcijų pristatymai Milane (Italija) vyksta pavasariais. Nuo pavasario, pasak E.Vitkausko, ir „Eksoje“ kas mėnesį, kas pusantro sukuriamas naujas modelis. Tiesa, didelių iššūkių klientai nepageidauja. Klasika – visada madinga, o nauji kailinių modeliai paprastai gimsta kuriant bazinių modelių variacijas: keičiamas pats kailis, jo tekstūra, puošybos elementai, modelių ilgis, rankovės, apykaklės, gobtuvai, kitos detalės.

Susirinkusieji pamatė 15 šių metų kolekcijos modelių ir antra tiek naujausių gaminių, kurie į masinę gamybą atkeliaus po Naujųjų metų.

Didžioji dalis „Eksos“ kailinių iškeliauja į Rusiją – į Sibiro miestus. E.Vitkauskas paneigė mitus, kad Rusijos klientų skonis – kitoks nei europiečių. Sibirietės nori naujovių, įdomių siluetų, kailiniams įsigyti gali skirti daugiau pinigų.

Šilutiškės vidutiniškai kailiniams skiria 3-4 tūkstančius litų. Populiariausi yra bebro kailiai. Tiesa, šiuolaikinės technologijos leidžia bet kokį kailį taip apdirbti (apkirpti, nudažyti, ištempti, sukarpyti ir susiūti įvairiomis plauko kritimo kryptimis), kad paprastas pirkėjas net nepasakytų, kokio žvėrelio kailinius įsigijo.

PA220629„Eksos“ kailių namai daugiausia ir siuva iš bebro kailių, dar naudoja meškėno, audinės kailiukus. Triušio kailių išvis atsisakė, nes jie itin greitai – per 1-3 metus – nusidėvi, o kiti minėti kailiai nepraranda kokybės 12-20 metų.

Brangius kailius keičia pigesniais

Pasak E.Vitkausko, pasaulinė rinka, diktuojanti kailių kainas, verčia kailinių siuvimo firmas ieškoti naujų kailių apdirbimo technologijų, kad itin pabrangusius kailius galėtų pakeisti pigesniais, tačiau ne blogiau atrodančiais.

Štai iki neregėtų aukštumų pakilus audinių kailiukų kainoms, už jų kailinius klientams tenka mokėti apiePA220681 50 tūkst. litų. Tačiau atitinkamai apdirbus bebro kailiukus, jie grožiu nenusileidžia brangiems kailiams.

„Eksos“ kūrinių grožis išties nustebino pristatymo žiūrovus. Moterys žavėjosi ir ilgais prabangiais kailiniais, ir žaismingais trumpais kailinukais, originaliomis liemenėmis, abiem pusėmis nešiojamais modeliais, megztomis kailinėmis kepurėmis, pelerinomis, gobtuvais, iš kailių, odos, akmenukų sukurtais papuošalais.

Modelius demonstravo šešiolikmetė pagryniškė, modelių agentūros „Image Group“ manekenė Goda Paulavičiūtė.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ nuotraukų albume.