Ekspertai paskelbė išvadą dėl studentės J. Šikšniūtės žudiko

budelis imbraso nuotrKlaipėdos apygardos prokuratūra gavo teismo ekspertų išvadas dėl dvidešimtmetę studentę Justiną Šikšniūtę nužudžiusio Valdo Jankausko sveikatos būklės. Vyras buvo ir yra pakaltinamas, gali valdyti savo veiksmus ir atsakyti už juos.

Stacionari psichiatrijos ekspertizė buvo atliekama Valstybinės psichiatrijos tarnybos Utenos ekspertiniame skyriuje. Iš čia nužudymu įtariamas 23 metų V.Jankauskas išgabentas į Šiaulių tardymo izoliatorių.

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroro Aurelijaus Stanislovaičio teigimu, per keletą savaičių bus baigtas ikiteisminis tyrimas, žiauraus merginos išniekinimo ir nužudymo baudžiamoji byla keliaus į teismą.

V.Jankauskui pareikšti įtarimai dėl J.Šikšniūtės išžaginimo ir nužudymo, šitaip bandant paslėpti seksualinį nusikaltimą. Už tai gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Kai įtariamasis buvo suimtas ir apklaustas, teismas skyrė ambulatorinę psichiatrinę ekspertizę. Jis buvo atgabentas į Klaipėdos areštinę, tačiau vengė bendrauti su specialistais, neatsakinėjo į jų klausimus.

Tada prokuroras kreipėsi į teismą, kad V.Jankauskui būtų skirta stacionari psichiatrinė ekspertizė. Teismas vasarį tokį prašymą patenkino.

J. Šikšniūtė dingo pernai lapkričio 16-osios vakarą, kai pakeleivinga mašina iš Saugų gyvenvietės Šilutės rajone, kur svečiavosi pas močiutę, norėjo grįžti į Klaipėdą. Čia ji universitete studijavo viešąjį administravimą ir gyveno studentų bendrabutyje.

V.Jankauskas pasisiūlė ją parvežti – apie tokias paslaugas merginas sužinojo internete. Neatmetama, kad vaikinas buvo suplanavęs nusikaltimą iš anksto.

Vairuotojo pažymėjimo V.Jankauskas niekada neturėjo.

Jis greitai tapo pagrindiniu įtariamuoju, nors po nusikaltimo elgėsi lyg niekur nieko. Po pusantros paros V.Jankauskas buvo sulaikytas.

Jis stengėsi suklaidinti tyrėjus. Netgi po to, kai prisipažino nužudęs V.Šikšniūtę, vaikinas tvirtino, kad aukos kūną įmetė į Minijos upę, tačiau nuogos merginos palaikai buvo rasti Macikų kaime, netoli įtariamojo motinos namų.

Ji buvo išrengta, o kūnas apdengtas šakomis. Ekspertai nustatė, kad mergina buvo išžaginta, o po to pasmaugta.

Įtariama, kad V.Jankauskas merginą išžagino Priekulėje esančiame lauke, netoli naujai statomo namo. Jau anksčiau pareigūnai šioje vietoje buvo aptikę studentės daiktų – baltą krepšį, suplėšytą striukę. Čia vyko ir grumtynės su auka. Po grumtynių prie namo jis įsitempė merginą atgal į mašiną ir išvažiavo. Išsukęs iš žvyrkelio, patraukė į Macikų pusę, kur ir buvo rastas studentės kūnas.