Ekspertai pataria, ko vengti pakuojant siuntą į užsienį

Vienas dažniausių klausimų, su kuriais susiduria siunčiantys siuntas – kaip šias teisingai supakuoti. Nors atsakingų kurjerių ar jų tarpininkų interneto svetainėse neretai galima rasti svarbiausius žingsnius, vis dar pasitaiko klaidų. Svarbu suprasti tai, kad siuntos kelionė prasideda jūsų namuose, tad ir kelionės greitis bei kokybė iš dalies taip pat priklauso nuo jūsų. Norintiems savus siuntinius kelionei į užsienį paruošti atsakingai, ekspertai primena kelis svarbius momentus.

Popierinė ir medžiaginė pakuotės

 

Ne be reikalo vis primenama apie tinkamą pakuotę – dėžes, vokus ir kitas talpas. Viena dažniausiai pasitaikančių klaidų čia – netinkama medžiaga. Pavyzdžiui, jei siuntos iš Lenkijos į Lietuvą ar iš Lietuvos į Lenkiją keliaus popieriniame arba medžiaginiame maiše, bus daug didesnė daiktų apgadinimo tikimybė. Visų pirma, popierius ar minkšta medžiaga nesulaiko smūgių, visų antrą – tokios pakuotės yra peršlampamos. Dviguba grėsmė kyla tada, kai medžiaginiame ar popieriniame maiše nusprendžiama siųsti skysčius.

Skysčiai ir kremai stiklo buteliukuose

 

Kalbant apie skysčius ar kitus skystos tekstūros produktus, juos svarbu siųsti ne stiklo taroje. Nesvarbu, tai gėrimai ar kremai, idealu, jei juos galite siųsti plastmasiniame butelyje, indelyje. Žinoma, yra daug atvejų, kai produkto originali pakuotė – stiklinė, o šios pakeisti tiesiog negalima. Tuomet kurjerių paslaugas teikiantys profesionalai primena apie papildomas saugumo priemones. Puikus pavyzdys – skysčiui nepralaidūs maišeliai, putų kamuoliukai, oro pripildyti maišeliai, burbuliukais dengtos plėvelės. Jais reikėtų užpildyti dėžę.

Per didelis lipnios juosto kiekis arba netinkamos „tvirtinimo“ priemonės 

 

Kai kurie įpročiai susiję su vis dar gajais mitais – pavyzdžiui, kuo daugiau lipnios juostos, tuo saugesnė siunta. Tiesa ta, kad nuo lipnios juostelės kiekio siuntinio saugumas nepriklauso. Žinoma, reikia tvirtai supakuoti daiktus, užtikrinti, kad dėžė neatsidarys. Vis dėlto, per daug lipnios juostos gali net pakenkti. Pavyzdžiui, jei muitinėje siuntą tektų atidaryti, pakuotę būtų sunku išsaugoti. Tikėtina, tai prailgintų kelionę.

Neteisingas įspėjamųjų ženklų naudojimas

 

Dar vienas siuntos pakavimo elementas, kuriuo nereikėtų piktnaudžiauti yra bet koks įspėjamasis ženklas. Pavyzdžiui, „dūžtantis daiktas“ arba „elgtis atsargiai“ ir kiti. Juos tikrai reikia naudoti, jei tik turinys išties atitinka tam tikrus kriterijus. Tačiau nereikėtų įspėjamųjų ženklų klijuoti / piešti vien todėl, kad siunta supakuota ne taip, kaip turėtų būti. Atminkite, kad daikto apgadinimo atveju vertinama ir tinkama pakuotė – jei ši prastos kokybės, galite negauti draudimo kompensacijos.

 

Jūsų namai – sėkmingos siuntinio kelionės startas. Tinkamai supakuodami daiktus, jūs padedate kurjeriams profesionaliai atlikti savo darbą ir galite būti ramūs, kad netikėtai apgadinus siuntą, gausite kompensaciją. Kuo daugiau atsakingų vartotojų, tuo siuntinių rinkoje procesai veikia sklandžiau, o bendra aplinka – saugesnė. Kokybiška dėžė / vokas ir kitos daiktus apsaugančios priemonės – minimalios išlaidos, kurios gali padėti sutaupyti tiek jūsų laiką, tiek pinigus.