Ekstremaliame bėgime: purvo vonios ir motociklų skrydžiai virš galvos

ekstremalus begimas_sliauziaAr ryžtumėtės šliaužti klampių durpių purvo pilnu griovu, virš galvos skraidant motociklams? Manot, tai beprotybė? Ne. Tokius ekstremalius išbandymus patyrė daugiau kaip 100 drąsuolių, šeštadienį dalyvavusių ekstremaliame bėgime „Kiškio dauba“.

„Šiemet kliūtys buvo sunkios, bet kitais metais bus dar sunkesnės“, – žada antrus metus renginį organizuojantis šilutiškis verslininkas Aurimas Zaremba.

Virš galvų skraidė motociklais

Šiemet eksremaliame bėgime dalyvavo 104 žmonės iš visos Lietuvos – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Zarasų, Šiaulių, Šilutės.
Bėgikai galėjo rinktis lengvesnę 4 kilometrų trasą ar sunkesnę 8 kilometrų trasą.

ekstremalus begimas4 kilometrų trasą sudarė vienas ratas su 60 kliūčių, o 8 kilometrų – du ratai su daugiau kaip 120 kliūčių.

„Sunkiausia buvo upe nuplaukus 60 metrų, lipti į tiltą. Į 7-8 metrų aukštį reikėjo užsikabaroti virvėmis surištomis padangomis. Rimta, sunki kliūtis buvo“, – pasakojo A.Zaremba.

Tačiau kur kas rimtesnis išbandymas buvo įveikti pačioje saloje įrengtą griovį, pripiltą su vandeniu sumaišytų durpių. „Žmonės ten labai labai klimpo. Negana to, virš galvų jiems šokinėjo „Šilutės greičio“ motokrosininkai“, – sakė renginio organizatorius.

Anot jo, ekstremalūs išbandymai žmones „veža“ – jeigu trasa sunki, norisi ją žūtbūt įveikti. Buvo tokių dalyvių, kurie galvojo, kad atvažiuos, lengvai prabėgs, kaip stadione, kliūtis peršoks, ir viskas. Bet jie nepasiekė nei antro rato, nors buvo užsirašę 8 kilometrų bėgimui.

Žada ir kitąmet

„Ką šiemet darėte kitaip? Iš kokių klaidų pasimokėte“, – klausėme A.Zarembos.

Jis pasakojo, kad pernai buvo problemų dėl trasos žymėjimo – kažkas išspardė prieš dvi dienas iki renginio susmaigytas trasos gaires, ir kai kurie dalyviai nubėgo ne ten, kur reikia.

Šiemet organizatoriai trasą žymėjo naktį prieš renginį, tačiau ir tai neapsaugojo nuo kai kurių dalyvių paklydimų nuo maršruto.

ekstremalus begimas_purve_merginosVisgi visi dalyviai džiaugiasi patirtais išbandymais. Jie dėkojo renginio organizatoriams ir „Facebook’e“ komentavo:

„Labai šaunus renginys, puiki programa ir tobulas oras! Purvo vonios ir kūno pilingas – tik į naudą! Ačiū organizatoriams!“.

„Labai smagu buvo matyti tiek daug ekstremalių žmonių, kurie išbandė savo jėgas sudėtingoje trasoje“.

O A.Zaremba dėkoja visiems, padėjusiems organizuoti renginį, ir ekstremalaus sporto gerbėjų žada nenuvilti ir kitais metais.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.