Ekstremalių situacijų posėdyje – apie padangas ir amžinus nevaleikas

siukslynas klaipedos_g_2Koronavirusas, paukščių gripas ir kiaulių maras, netvarkomos padangos ir galima gaisrų grėsmė, – tai žodžiai, kurie dažniausiai rajono savivaldybėje skambėjo vasario 11-osios rytą, kai rajono įstaigų vadovai, seniūnai ir kiti atsakingi asmenys susirinko į Ekstremalių situacijų valdymo centro posėdį.

Aiškėja, kad priemones šių grėsmių suvaldymui yra numačiusios visos atsakingos institucijos: Šilutės ligoninė, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, ugniagesiai. Tačiau ir pasitempti dar tikrai yra kur, tai paliudijo šįkart pavaldinių darbu pasipiktinusio Savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio replikos ir paraginimas jiems… pagaliau imtis darbo, už kurį šie gauna pinigus.

Daugiau kontrolės prašo ugniagesiai

Savivaldybės specialistas civilinei saugai Rimantas Zimantas pastebėjo, kad civilinės saugos būklė per metus patikrinta 10-yje rajono ūkio subjektų. Padėtis, anot R. Zimanto nėra prasta, įstaigos civilinei saugai pasirengusios.
Ekstremaliu situaciju_posedis_3
Dvi aplink Lietuvą siaučiančias grėsmes – paukščių gripą ir kiaulių marą priminęs Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Vytautas Jasaitis akcentavo, kad sąlygos plisti pirmajam dabar ypač palankios. Tai todėl, kad prasidėjo pavasarinė paukščių migracija ir laukinių žąsų jau pilnos pamario žemumos. Todėl vienintelė apsaugos nuo didelius nuostolius nešančios ligos priemonė – laikyti naminius paukščius uždarytus taip, kad jie neturėtų sąlyčio su laukiniais.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas akcentavo, kad daugiau kontrolės reikia naudotas padangas sandėliuojančioms įmonėms, kad nenutiktų kas nors panašaus į Alytaus nelaimę.

Pasak Šilutės aplinkosaugininkų vadovės Galinos Misevičienės, mūsų rajone nėra nė vienos įmonės, kuri turėtų teisę tvarkyti padangas. Vieša paslaptis, kad automobilių servisai privalo priimti naudotas padangas, bet daugelis jų to nevykdo. Jai pritarė Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus, kuris patvirtino, jog nemaža dalis demontuotų padangų tikrai atsiduria prie konteinerių. Tada jos jau yra Savivaldybės rūpestis.

V. Pozingis pareikalavo… dirbti

Tokia informacija regis ne juokais supykdė administracijos direktorių V. Pozingį. „Užbaikit vieną kartą tą nelegalių garažų veiklą, darykim pagaliau savo darbą už kurį mums pinigus moka“, – jau visai griežtai jis kreipėsi į R. Rimkų ir Šilutės seniūną Raimondą Steponkų. Pastarajam labiausiai kliuvo dėl to, kad metų metais nesutvarko vienos didžiausių Šilutės gėdos – Klaipėdos g. 33A gyvenančio ir automobilių laužynu plačią sodybos aplinką pavertusio gyventojo B. V. Anot V. Pozingio, tikra gėda, kai atvažiuojantys svečiai beda pirštu į tą šiukšlyną ir kraipo galvas iš nustebimo dėl tokio vietos valdžios neveiklumo.

R. Rimkus su R. Steponkumi tuo metu tik šypsojosi ir vienas kitą ragino prisiimti atsakomybę…

Beje, apie situaciją Klaipėdos gatvėje, kuria į miestą patenkama iš uostamiesčio pusės, jau po keletą kartų rašė visa vietos žiniasklaida. Tik miesto valdžia žurnalistų klausimus atmušinėjo vis ta pačia gaida: nieko padaryti negalime, esame bejėgiai.

Tikėtina, kad šįkart situacija pajudės iš mirties taško, nes V. Pozingis pareiškė, kad teks dar kartą susirinkti visiems atsakingiems už šį reikalą ir sutarti, kas ką konkrečiai turi daryti, kad nelegalus sąvartynas prie įvažiavimo į miestą pagaliau būtų uždarytas. Tas pats, anot V. Pozingio, laukia ir visų nelegalių garažų šeimininkų.

„Važiuosim dar pas tą nevaleiką“, – klausiamas ką darys dabar, atsakė seniūnas R. Steponkus.