Elektrikais apsimetę sukčiai apvaginėja senolius

vagisŠią savaitę du Šilutės rajono garbaus amžiaus gyventojus apvogė nepažįstami asmenys, į namus įsiprašę kaip… elektrikai.

Panašių atvejų pastaruoju metu užfiksuota ir kituose šalies rajonuose. Todėl Šilutės kriminalistai įspėja, jog gyventojai nepasitikėtų visokiais „tikrintojais“ ir neleistų jiems vaikštinėti po kambarius.

Pirmadienį į Šilutės policiją kreipėsi Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Juodžių kaime gyvenanti 71-erių I.D. Moteris teigia, kad užėjusios dvi nepažįstamos moterys pavogė 3000 litų.

Panaši vagystė tą pačią dieną įvykdyta ir Saugų seniūnijos Alkos kaime. Čia gyvenantis 81-erių H.P. policijai pranešė, kad į jo namus užėjusi nepažįstama moteris su vyriškiu pavogė pinigus. Šį kartą dingo 800 litų.

Šilutės PK Kriminalinės policijos skyriaus vadovas Vaidas Petniūnas sakė, jog abiem šiais ir daugeliu kitų atvejų kituose Lietuvos rajonuose sukčiai apsimetė… LESTO darbuotojais.

Ilgapirščiai vyresnio amžiaus gyventojus nesunkiai įtikina, neva jiems reikia patikrinti elektros skaitiklių rodmenis, nes šie esą yra permokėję už elektrą. Toliau „tikrintojai“ seka pasaką, kad LESTO esą siekia grąžinti žmonėms permokėtus pinigus ir paprašo parodyti mokėjimo knygeles. Jie stebi, iš kur žmonės traukia dokumentus ir pinigus, vėliau vienas jų užkalbina šeimininką, o kitas nesunkiai apšvarina slėptuves.

„Dar kartą primename, kad žmonės turėtų būti ypač budrūs, neįsileistų į namus jokių nepažįstamų asmenų, nesileistų su jais į jokius pokalbius, ir juo labiau netikėtų pasakomis, neva kokia nors įstaiga pinigus grąžins grynaisiais“,