Elektronikos ir modeliavimo mokymai bibliotekoje

3d robotu autoriaiFridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai bibliotekos darbuotojams ir savanoriams „Projektavimas ir trimatis (3D) spausdinimas“ bei „LEGO EV3 robotai“. Pamokas vedė lektoriai pagal VšĮ „Robotikos mokykla“ sudarytą programą.

3D objektams modeliuoti skirta programine įranga ir spausdintuvu bei „LEGO EV3 robotais“ biblioteka yra aprūpinta pagal vykdomą projektą „Bendruomenės „Hub’as“ bibliotekoje „Atrask savo saviraiškos kodą“.

Pirmosios dienos pradžioje bibliotekos darbuotojams bei savanoriams, moksleiviams iš Šilutės pirmosios gimnazijos, Šilutės Vydūno gimnazijos bei Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos pirmą kartą pristatytas naujas 3D spausdintuvas „Ultimaker 2“ bei minėtu spausdintuvu atspausdinti objektai, pademonstruotos spausdintuvo galimybės, paaiškinta, kuo šis spausdintuvas skiriasi nuo paprasto spausdintuvo ir pan.3d robotai

Vėliau lektoriai susirinkusiuosius supažindino su projektavimo įrankių tipais ir skirtumais, projektavimo svarba, kaip tikslaus idėjos materializavimo forma. Užsiėmimo metu dalyviai patys kūrė specialia programa „Solidwork“ modelius – suvenyrus, susipažino su gamybos parametrais, vėlesniu gaminio apdorojimu, šlifavimu, dažymu ir kt. Sukurtos suvenyrinės figūros buvo atspausdintos naujuoju spausdintuvu ir dalyviai galėjo savo kūrinius parsinešti namo.

Antrąją dieną mokytasi naudotis „LEGO EV3 robotais“. Susipažinta su roboto sandara, konstravimo ir programavimo pradmenimis, programavimo bei priedėlių galimybėmis, LEGO roboto panaudojimu automatizuojant protingo namo imitaciją.

Įgytas žinias bibliotekininkai ir moksleiviai turėjo pritaikyti praktiškai sukonstruodami robotus, kurie turėjo judėti, reaguoti į aplinką ir kovoti vienas prieš kitą. Dienos pabaigoje vyko sumo varžybos, kurių metu robotai varžėsi dėl stipriausiojo titulo.

Robotukai – puiki priemonė sujungti įvairias mokslo kryptis: inžineriją, fiziką, matematiką, informatiką.

Apmokyti Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojai, talkinant savanoriams, vykdys šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis paremtą edukacinę veiklą bibliotekoje veiksiančiame bendruomenės „Hub’e“ „Atrask savo saviraiškos kodą“.

Kiekviena savaitės diena, nuo pirmadienio iki penktadienio, bus užpildytos skirtingomis neformalaus ugdymo veiklomis, pasitelkiant įsigytą naują įrangą: 3D skenavimo ir spausdinimo, elektronikos, konstravimo įrenginius, interaktyvią lentą, užsienio kalbos mokymosi programą, balsavimo įrangą.

Visus, norinčius išmokti naudotis minėta modernia įranga kviečiame užsukti į Šilutės F.Bajoraičio viešąją biblioteką (Tilžės g. 10). Prisijunkite!