Elektros tiekimo trikdžiai Ornitologijos stočiai atnešė daug nuostolių ir priekaištų

ventes rago didzioji gaudyklaTūkstančių lankytojų sulaukianti Ventės rago ornitologinė stotis tris pastarąsias savaites turėjo daug problemų. Ne vieną dieną šimtai lankytojų negalėjo patekti į muziejų, negalėjo naudotis tualetais, o ornitologai negalėjo valdyti didžiosios zigzaginės paukščių gaudyklės, nes nebuvo elektros.

Mat Kintų seniūnijoje buvo keičiami elektros kabeliai, ir dėl to kai kuriomis dienomis klientai negavo elektros. Tiesa, energijos skirstymo operatorius ESO kelioms įmonėms atvežė elektros generatorius, ir problemų dėl elektros teikimo tos įmonės neturėjo. O Ventės rago ornitologinė stotis tokios pagalbos nesulaukė.

Negali dirbti tiesioginio darbo

Nebe pirmą savaitę vykstantys elektros kabelių keitimo darbai Pamaryje neabejotinai pozityvus dalykas – dėl to kelių kaimų gyventojai ateityje tik džiaugsis. Tačiau kol kabeliai buvo keičiami, vietiniams žmonėms ir įmonėms teko iškęsti ir nemažai nepatogumų, prarasti pajamų.

Ventės rago ornitologinės stoties vadovas Vytautas Jusys pasakojo, kad dėl elektros teikimo sutrikimų patyrė nemažai nuostolių, nes keletądienų negalėjo lankytojų įleisti į muziejų (kasdien jų atvyksta apie 150-200), žmonės piktinosi, kad negali pasinaudoti  tualetu.

Ornitologai turėjo rūpesčių dėl didžiosios zigzaginės gaudyklės – šis didžiulis įrenginys, pakeliantis paukščių gaudymo tinklus į 25 metrų aukštį, iškeliamas ir nuleidžiamas tik elektrine įranga. Kadangi elektra dingdavo tik darbo metu, ornitologai iki 9 valandos ryto skubėdavo nuleisti didžiąją zigzaginę gaudyklę, mat jei vėliau, kai elektros jau nebebus, kils tokia audra, kokia Pamarį išprausė pavyzdžiui, pirmadienį, vėjas gaudyklę tiesiog suplėšys į skutelius.

Stiprius vėjus atlaiko tik mažosios, iki 10-ies metrų iškeliamos stoties gaudyklės.

Praranda tūkstančius eurų

Ornitologams teko išklausyti daugybės turistų priekaištus. „Žmonės piktinosi, kodėl mes jų neįleidžiame į muziejų. Sako, mes pas jus 300 kilometrų važiavome, o jūs neleidžiate pamatyti to, apie ką visur trimituojate“, – pasakoja stoties vadovas.      

V.Jusys suskaičiavo, jog iki šios savaitės pradžios per kabelių keitimo darbus jo vadovaujama įstaiga prarado beveik 2000 eurų. O elektros nebuvo ir savaitės pradžioje.

„Juk esame valstybinė įstaiga, mokame pinigus į biudžetą, tai negi nebuvo galima kažkaip pasirūpinti, kad ir mes, o ne tik privatūs verslininkai galėtų dirbti toliau“, – piktinosi V.Jusys, sužinojęs, kad elektrikai generatorius atgabeno ir aplinkinėms kaimo turizmo sodyboms, ir parduotuvėms.

Atgaiva tik ta, kad elektra Ornitologinei stočiai teikiama poilsio dienomis.

Susisiekti su ESO atstovais telefonu ornitologui nepavyko.

Seniūnija – eilinis vartotojas

Kintų seniūnas Antanas Kližentis pasakoja, jog daugelis elektros linijų seniūnijoje jau buvo pasenusios ir morališkai, ir fiziškai. Todėl nemenkus nuostolius patirdavo ESO, be to, buvo nesaugu ir vartotojams.

Dabar elektros linijos keičiamos šiuolaikiškomis – su izoliacine danga – Kintų seniūnijos Ventės, Mingės, Muižės, Stankiškių, Suvernų, Šturmų, Bložių kaimuose. Seniūno žiniomis, elektrikai į priekį žengia etapais, elektros tiekimo nenutraukia iš karto visame ruože.

Tačiau ir seniūnijos vadovo ESO neinformavo, kiek tokie darbai gali užtrukti. Seniūnija, kaip eilinis vartotojas, trumpąja žinute buvo informuota tik apie tai, kada įstaigoje nebus elektros.

Ornitologijos stotis, seniūno nuomone, nuošalėje liko todėl, kad nevykdo jokios gamybos, bet jis mano, kad ir šiai įstaigai elektrikai galėjo pasiūlyti kokį nors sprendimą.

Ornitologai generatorių gavo

Antradienį iš „Šilutės naujienų“ išgirdęs apie Ventės ornitologų situaciją ESO viešųjų ryšių atstovas Martynas Burba suskubo problemą spręsti: tą pačią dieną į Ornitologinę stotį buvo atgabentas elektros generatorius.
Jis tikina tokią paslaugą ESO galėjusi suteikti tik tiems vartotojams, kuriems tai yra „gyvybiškai svarbu“ arba tiems, kurie to patys paprašė.

ESO atstovas sakė, jog visada apie numatomus darbus ar elektros trikdžius yra įspėjami tie vartotojai, kurie yra nurodę savo elektroninio pašto adresą ar telefoną.

M.Burba komentavo, kad modernizuoti elektros linijas Kintų seniūnijoje buvo būtina, nes šiame ruože dažnai pasitaikydavo elektros tiekimo sutrikimų, trūko ir saugumo. Tokių darbų neišjungus elektros atlikti neįmanoma. Per keletą savaičių naujais ir išorės poveikiui atspariais pakeisti daugiau nei 8 km elektros laidų, suremontuota daugiau nei 100 atramų.

Darbus numatyta baigti šiandien, liepos 15 dieną.

M.Burba primena, kad visi vartotojai dėl bet kokių elektros tiekimo sutrikimų bet kuriuo paros metu turėtų skambinti telefonu 1802.