Elevatorius pilnas grūdų, kelkraščiai – užgulti

MIEZIAI 1Derlių į bendrovę „Kretingos grūdai“ gabenančios sunkiasvorės mašinos bei traktoriai su priekabomis pastarosiomis savaitėmis užtvindė ne tik visą 2,5 km ilgio Tiekėjų gatvę, bet ir prie kelio Palanga-Šiauliai esančios įmonės „Lytagra“ prieigas.

Derlių į „Kretingos grūdus“ atgabenę vyrai eilėje Tiekėjų gatvėje stovi ir pernakt.

Eilėse gyvena

„Mes čia gyvenam, konkrečiai aš trečią savaitę vargstu, todėl apie situaciją kalbėti be keiksmažodžių yra sunku“, – atviravo „Pajūrio naujienų“ pakalbintas šilutiškis Ričardas Vasiliauskas.

Jo žodžiais, kretingiškius bent nakčiai namo parsiveža žmonos, o iš tolesnių Lietuvos rajonų su derliumi atvykusiems tenka likti. Tiems, kurie vadinamosiomis „furomis“ grūdus atgabena, – šiek tiek geriau, nes patogiau nusnūsta, turi šaldytuvus maistui pasidėti. O traktorininkai, anot Ričardo, per naktį turi išsiraityti kabinose, užkanda iš degalinės parsinešto maisto. Šilutiškiui sunku suvokti, kodėl per tokį derliaus bumą „Kretingos grūdai“ nepersiorientuoja kaip Klaipėdos uostas dirbti visą parą. „Įmonės darbo laikas – iki 17, šeštadienį – tik iki 15 valandos. Be pirmadienio grūdų tikrai nepriduosim“, – apgailestavo penktadienį pakalbintas vyras.

Iš viso 400 t miežių į Kretingą jau atvežusio žmogaus manymu, įmonė neturi pajėgumų priimti tiek daug grūdų, kiek šią vasarą ūkininkai siūlo. Jam pačiam mažiausiai dar kokias 4 mašinas reikės atgabenti.

Daugiau skaitykite „Pajūrio naujienų“ Audronės GRIEŽIENĖS straipsnyje „Elevatorius pilnas grūdų, kelkraščiai – užgulti“.