Emericho – Šilutės bendradarbiavimo draugijos pinigai – vaikų poilsiui

EMERICHO 3Draugijos „Emmerich – Šilutė“ nariai Daiva ir Alfred Bartminnai, atvykę iš Šilutės partnerio – Vokietijos Emericho miesto, penktadienį aplankė savivaldybės merą Šarūną Laužiką.

Svečiai atvyko ne tuščiomis rankomis. Jie, kaip jau tapo kasmet įprasta, bene 17-tą kartą savivaldybės vadovui perdavė minėtos draugijos narių paaukotus pinigus ir prašė juos panaudoti Šilutės vaikų poilsiui vasaros stovyklose.

Rajono merui Š.Laužikui neteko prisiliesti prie paaukotų 1100 eurų – jie iškart buvo perduoti analogiškos Šilutės rajone suburtos draugijos (Šilutės – Emericho miestų bendradarbiavimo draugijos) pirmininkei Ritai Užgalienei.

Rajono meras tik pasirašė pinigų priėmimo – perdavimo aktą.

R.Užgalienė pateikė dokumentus – ataskaitą apie tai, kaip pernai buvo panaudoti 1100 eurų, emerichiečių skirti vaikų poilsiui.
Pasak R.Užgalienės, įprastai už 1000 eurų nuperkami 7 ar 8  kelialapiai į Palangos vaikų vasaros poilsio stovyklą „Žilvitis“.

Kelialapių skaičius priklauso nuo to, kaip pavyksta susitarti su stovyklos administracija. Už likusius 100 eurų poilsiauti vykstantiems vaikams nuperkami būtini daiktai: dantų šepetukai, šlepetės, glaudės ir t.t.

R.Užgalienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad vaikus į poilsio stovyklą padeda atrinkti Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos tarnyba. Laikomasi principo, kad vasarą pastovyklauti galėtų vis kiti vaikai.

Alfred Bartminn apgailestavo, kad dėl laiko stokos šiemet negalės šilutiškių pasveikinti jų miesto šventės metu. Tačiau  pažadėjo kitais metais, kai bus minima Šilutės ir Emericho miestų bendradarbiavimo 25 metų sukaktis, būtinai dalyvauti Šilutės šventės iškilmėse.