ES investicijos skirtos Šilutės H.Šojaus muziejui

sojusKaip rašo „Verslo žinių“ portalas, Kultūros ministerija (KM), kuriai praėjusią vyriausybės kadenciją buvo pirmą kartą numatytos Europos Sąjungos (ES) investicijos, baigė 199 mln. eurų investicijų planavimą. Sudarytos 52 kultūros projektų finansavimo sutartys už 63 mln. Eur, iki metų pabaigos ketinama pasirašyti sutarčių už 120 mln. eurų. Didžiausia dalis iš šiuo metu sudarytų sutarčių pasirašytos su savivaldybėmis regionuose.

Iš šios sumos 384 tūkstančiai eurų teks Šilutės Hugo Šojaus muziejui, įsikūrusiam restauruotame H.Šojaus dvare. Muziejuas direktorė Indrė Skablauskaitė sako, kad pinigai bus skirti moderniai ekspozicijų įrangai įsigyti.

Pasak kultūros ministrės Lianos Ruokytės – Jonsson, planuojant ir įgyvendinant projektus aktyviai dalyvauja regioninės institucijos, tai užtikrina, kad ES investicijos būtų nukreiptos taip, kad jos geriausiai atitiktų vietos poreikius ir galimybes.

I.Skablauskaitė sako, kad prieš kelerius metus baigtas restauruoti Šilutės H.Šojaus dvaras iki šiol neturėjo šiuolaikiškos muziejinės įrangos. Tik etnografinė ekspozicija prieš metus buvo profesionaliai įrengta gavus specialių projektinių lėšų.

Dabar Kultūros ministerijos skirtos lėšos bus panaudotos moderniai ir patraukliai įrengti dvaro patalpose esančias ekspozicijas, taip pat įrengti edukacinį centrą, kuris trauktų vaikus, jaunimą, šeimas. Už ES paramos pinigus bus perkama ir vienintelio Vakarų Lietuvoje restauracinio centro, įkurto H.Šojaus dvaro komplekse, įranga. Šiame centre Šilutės muziejininkai – restauratoriai atnaujina tekstilės, popieriaus, medžio ir metalo eksponatus.