ES struktūrinių fondų investicija į Rusnę – 1,54 mln. litų

ENDZINO PASTATASŠią savaitę Vidaus reikalų ministerija paskyrė 1 mln. 540 tūkst. Lt Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą Rusnės miestelio viešosios infrastruktūros plėtrai.

Projekto „Rusnės viešosios infrastruktūros plėtra“, kurį įgyvendins Šilutės rajono savivaldybė, metu bus rekonstruotas Rusnės kultūros namų pastatas, įrengti šaligatviai, automobilių stovėjimo aikštelė ir gatvės apšvietimas.

Tikimasi, kad sutvarkytos ir didesniems lankytojų srautams pritaikytos kultūros namų prieigos paskatins smulkios prekybos, amatų ir paslaugų plėtrą renginių metu, prisidės prie turistų skaičiaus didėjimo bei miestelio įvaizdžio gerinimo.

Projekto iniciatoriai Rusnės tvarkymo ėmėsi siekdami, kad geresnės gyvenimo sąlygos salos miestelyje sulaikytų gyventojus nuo migracijos į kitas seniūnijas bei savivaldybes.

Statistika tokia: 2012 m. sausio 1 dieną Šilutės rajone gyveno apie 48630 gyventojų. 2012 m., palyginus su 2007 m., gyventojų skaičius sumažėjo 8,9 proc. Šie skaičiai rodo, kad Šilutės rajone esama aplinka bei nevystoma infrastruktūra, gerinanti gyvenimo kokybę, skatina kaimo gyventojų migraciją į kitas seniūnijas bei savivaldybes. Geros infrastruktūros stoka nesudaro sąlygų didinti užimtumą, skatinti verslumą, investicijas bei patrauklumą svečiams.

Įgyvendinant projektą bus rekonstruoti Rusnės kultūros namai. Numatyta pastato I aukšte įrengti informacinio centro patalpas, II aukšte įrengti ekspozicijų ir parodų sales, darbo kabinetus, mansardiniame aukšte numatoma ekspozicijų ir parodų salė ir edukacinė studija bei higieninės – buitinės patalpos.

Numatyta atnaujinti dalį Neringos gatvės, įrengti jos apšvietimą ir automobilių stovėjimo aikštelę.

Įgyvendinus projektą bus pagerinta ne tik rusniškių (jų yra apie 1300) gyvenamoji aplinka, bet atsiras susibūrimo vieta, kur gyventojai galės geriau tenkinti savo kultūrinius poreikius, turiningai praleisti laisvalaikį, ugdyti savo meninius gebėjimus.

Naudą pajus ir kiti Šilutės rajono gyventojai, Lietuvos ir užsienio turistai. Įgyvendinus projektą daugiau gyventojų domėsis menine, kultūrine, bendruomenine veikla; palankus mikroklimatas, patraukli aplinka skatins turizmą Rusnėje.ES logo su trim fondais spalvotas copy

Visa projektui reikalinga suma yra 1 mln. 812 tūkst. Lt, iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų paskirta 1 mln. 540 tūkst. Lt, valstybės biudžetas turėtų pridėti apie 136 tūkst. Lt.