Etikos komisija vicemero plepalų nesureikšmino

TVARKIECIU 4Savivaldybės Etikos komisija svarstė rajono mero pavaduotojo Vaido Pavilonio kalbas apie ketinimus išsiaiškinti Savivaldybės administracijos darbuotojų partinę priklausomybę ir tokius duomenis paviešinti.

Taip vicemeras prisišnekėjo prieš porą savaičių, kai rajono politikai Šarūnas Laužikas, Algirdas Balčytis ir Arvydas Jakas Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoją Genovaitę Kimbrienę įpareigojo išsiaiškinti, ar teisėtai savivaldybės administracijoje buvo įdarbinti keturi partijos Tvarka ir teisingumas nariai.

Apie saviškių įdarbinimą mero pavaduotojas V.Pavilonis gyrėsi partijos skyriaus visuotiniame susirinkime. Apie tai „Šilutės naujienos“ rašė kovo 20 dieną straipsnyje „Tvarkiečiai“ gyrėsi saviškių protegavimu“.

Buvusiems trim rajono merams kilo abejonių, ar vicemero V.Pavilonio grasinimas išsiaiškinti savivaldybės darbuotojų partinę priklausomybę nepažeidė etikos.

Argi turi galvoti?

Ant etikos sargų stalo gulė ir vicemero V.Pavilionio raštas, kuriuo jis pranešė, jog įžvelgia persekiojimą už pasakytą nuomonę – taip pažeidžiama viena iš rajono Tarybos veiklos reglamento nuostatų.

Aiškindamasis Etikos komisijai dėl ketinimų paskelbti darbuotojų politinę priklausomybę, V.Pavilonis išsisukinėjo, kad Kontrolės komiteto posėdžio metu jis tokių žodžių, kuriuos mini jį apskundę asmenys, nesakė ir posėdžio protokole ar garso įraše to nėra.

Tačiau jis prisipažino, kad po posėdžio privačiame pokalbyje yra sakęs apie ketinimus ar galimybę išsiaiškinti darbuotojų partiškumą. Pasak V.Pavilonio, jis nesitikėjo tokios kolegų reakcijos į neoficialų pokalbį. Etikos komisijos narių jis retoriškai klausė: „Negi aš net paprastame privačiame pokalbyje turiu įsitempęs galvoti, ką kalbu? Kur mes taip nueisim?…“

Nepamiršti statuso

Etikos komisijos pirmininkas Alfonsas Vanagas, pradėjęs diskusijas apie  vicemero V.Pavilonio galimai padarytą etikos pažeidimą, buvo nustebintas savo kolegų nuosaikumu: esą, nėra ką čia svarstyti, tai tik politiniai žaidimai, nerimti pareiškimai.

Valdančiosios koalicijos politikas Juozas Sauspreškis A.Vanagui netgi išsakė procedūrinį priekaištą: kodėl pastarasis sutrumpintai perskaitė  pareiškimų pavadinimus?

Skundo autoriams Etikos komisijoje atstovavo rajono politikas Algirdas Balčytis, kuris sakė, kad dėl tokių vicemero pliurpalų galbūt galima nekelti jokio erzelio. Tačiau kaip turi jaustis tie žmonės, kurie dirba šiuose savivaldybės rūmuose? Kaip tas vicemeras juos dabar tikrins? Ar lieps visiems atnešti partinius bilietus, ar kaip kitaip? Gal yra žmonių, kurie naktimis nebemiega – nes „ne tai“ partijai priklauso?

Komisijos narys, visuomenės atstovas Romualdas Jovaiša patarė V.Paviloniui visuomet prisiminti, kad jis pats pasirinko politiko kelią ir dabar turi kontroliuoti, ką ir kur šneka.

Komisijos nariai nusprendė apsiriboti tik skundo svarstymu ir jokios nuobaudos V.Paviloniui dėl netinkamų kalbų neskirti.
V.Pavilonis pripažino, kad buvo pakliuvęs į netikusią situaciją, ir atsiėmė savo skundą dėl persekiojimų.

V.Bubilienei atokvėpis

Etikos komisijos pirmininkas A.Vanagas komisijos narių paprašė nutraukti tyrimą dėl rajono politikės V.Bubilienės galimo etikos pažeidimo.

Ji buvo įtarta, kad turėdama nedarbingumo pažymą skrido į užsienį. Šią situaciją ištirti pageidavo liberalsąjūdietis Jonas Purlys, o rajono meras Virgilijus Pozingis yra šį klausimą tirti perdavęs prokuratūrai.

Tačiau, pasak A.Vanago, Etikos komisija tyrimo jau negali vykdyti, nes baigėsi leistinas tyrimo terminas. Etikos komisija tyrimą gali atlikti per vieną mėnesį, o dabar tyrimas jau užsitęsė bemaž 7 mėnesius.

Komisijos nariai vienbalsiai tyrimą dėl V.Bubilienės galimo pažeidimo nutraukė. Komisijos pirmininko nuomone, tyrimas galės būti atnaujintas, jei bus gauta V.Bubilienei nepalanki informacija iš prokuratūros.