Etikos sargai ėmėsi V.Kainovaičio

KAINOVAITISVyriausioji tarnybinės etikos komisija informavo, kad imasi tirti Šilutės rajono savivaldybės tarybos nario Vlado Kainovaičio elgesį.

Komisija aiškinasi, ar politikas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto, o jam iškilus – nusišalinti nuo dalyvavimo tokiose situacijose.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė Sandra Tamašauskienė Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai pranešė, kad V.Kainovaitis, būdamas UAB „Statyk pats“ akcininku, nenusišalino Savivaldybės Antikorupcijos komisijoje svarstant minėtos bendrovės pareikštą pretenziją.

Apie šią galimą politiko pražangą „Šilutės naujienos“ rašė gegužės 10 dieną straipsnyje „Kovotoją prieš korupciją atidavė etikos komisijai“.

Tuomet V.Kainovaitis „Šilutės naujienoms“ sakė esąs nustebintas Antikorupcijos komisijos pirmininkės pozicija: neva ji savo energiją švaisto ne korupcijai savivaldybėje užkardinti, bet imasi tyrinėti nuo galimos korupcijos nukentėjusiųjų etiką.

V.Kainovaitis sakė nesijaučiąs pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą. Tuomet, kai Antikorupcijos komisijoje buvo svartoma UAB „Statyk pats“ pretenzija, jis nusišalino nuo balsavimo ir netgi persėdo į kitą vietą. Jis tikrai nesitikėjo, kad draugiški paaiškinimai apie konkurso niuansus bus taip sureikšminti ir netgi suprasti kaip nusižengimas.

VTEK pranešime apie pradėtą V.Kainovaičio elgesio tyrimą yra pastaba, kad tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo. Pažeidimas gali būti konstatuotas tik atlikus tyrimą ir priėmus sprendimą.