Etnografė I.Skablauskaitė tapo naująja Šilutės H.Šojaus muziejaus direktore

Muziejaus direktore_Skablauskaite_2Trečiadienį įvyko Šilutės rajono savivaldybės konkursas Šilutės Hugo Šojaus muziejaus direktoriaus pareigoms eiti. Jame dalyvavo du kandidatai – šios įstaigos etnografė, lietuvininkų tarmės puoselėtoja Indrė Skablauskaitė ir žurnalistas, pedagogas Saulius Sodonis.

Komisijos sprendimu, konkursą laimėjo I.Skablauskaitė. Šis sprendimas dar gali būti apskųstas per tris darbo dienas.

Konkursas užtruko nuo 9 iki 12 val. Kandidatams reikėjo atsakyti į testo klausimus, pristatyti savo veiklos programas, dalyvauti pokalbyje.

„Šilutės naujienų“ kalbinta naujoji muziejaus direktorė sakė, kad jos pagrindinis tikslas – didinti H.Šojaus dvaro lankomumą, kad jis išsiskirtų ir būtų žinomas ne tik Mažojoje Lietuvoje, bet ir visoje šalyje. Kolektyvo padedama ji tikisi padaryti H.Šojaus dvarą miesto veidą atspindinčia, reprezentacine vieta.

„Turime vinintelę reprezentacinę vietą Mažojoj Lietuvoj, tai norisi, kad jis būtų unikalus ir patrauklus lankytojams“, – sakė I.Skablauskaitė.

Ji taip pat sakė, kad muziejus turi daug unikalių H.Šojaus eksponatų, todėl nori, kad tie eksponatai ne tik pasakotų istoriją, bet ir būtų patrauklūs, kad kiekvienas Šilutės gyventojas ar atvykėlis rastų tokią vietą, kuri būtų įdomi, intriguojanti ir kad visiems norėtųsi sugrįžti čia dar ne vieną kartą.

I.Skablauskaitė džiaugiasi, kad jos idėjas palaiko ir kiti muziejaus darbuotojai, jų palaikymą ji jautė visą laiką kol ruošėsi konkursui.

Primename, kad I.Skablauskaitė yra viena iš nedaugelio įvaldžiusi nykstančią lietuvininkų tarmę. Už Mažosios Lietuvos kultūros puoselėjimą ji yra sulaukusi įvertinimo –  2013 m. gruodžio mėnesį, baigiamajame Tarmių metų renginyje padėką šilutiškei įteikė Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Kiek anksčiau tais pačiais metais jai buvo įteiktas LRT laidos „Gimtoji žemė“ Jorio apdovanojimas, vienoje iš pagrindinių nominacijų „Už tai, kad visiems būtų geriau“.