Eufonininkas Kasparas Nognius – tarp geriausiųjų

eufonininkas kasparas_nogniusŠilutės meno mokyklos Pučiamųjų instrumentų skyriaus mokinys Kasparas Nognius II nacionaliniame varinių pučiamųjų instrumentų solistų konkurse „Vario garsai“ užėmė II vietą.

Į sostinę vaikiną lydėjo jo mokytojas Gražvydas Raila ir koncertmeisterė Giedrė Augaitytė. G.Raila sakė, jog labai didžiuojasi Kasparo pasiekimais ir linki šio vaikino pavyzdžiu sekti kitiems mokiniams.

Konkursą „Vario garsai“ organizuoja Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla, siekdama puoselėti grojimo variniais pučiamaisiais instrumentais kultūrą, skatinti gabių vaikų meninę saviraišką, suburti geriausius šalies jaunuosius solistus. Organizatoriai kasmet džiaugiasi, kad šis puikus renginys stiprėja ir džiugina aukštais rezultatais.

Šilutiškis Kasparas, grodamas pučiamuoju instrumentu eufonija, muzikos ir meno mokyklų saviraiškos linkmės ugdymo programų kategorijoje buvo paskelbtas II vietos laimėtoju. Anot G.Railos, tai – puiki žinia, vainikuojanti besibaigiančius metus.

16-metis K.Nognius jau 8 metus lanko Šilutės meno mokyklą. Šis gabus „Pamario“ orkestro narys savaitgaliais vyksta į sostinę, kur Vilniaus muzikos ir teatro akademijoje lanko paruošiamąją programą. Taip vaikinas ruošiasi stojamiesiems egzaminams į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją bei svajoja toliau savo gyvenimą sieti su muzika.

 „Muzika man yra visas gyvenimas“, – sako Kasparas, kuris, vos pradėjęs vaikščioti, tapo folkloro ansamblio „Verdainė“ nariu, nes tėveliai irgi dainavo šiame ansamblyje.

Vaikinas šiandien su šypsena prisimena, kad pirmasis instrumentas, kuriuo užgrojo žiūrovų auditorijai, buvo medinės klumpės… Vėliau Kasparas sukosi ir šokių rateliuose, ir dainavo, net du kartus yra dalyvavęs „Pamario talentų“ konkurse, iš komisijos sulaukė originaliausio muzikanto įvertinimo.