Eurobusas Šilutės rajoną aplankys antradienį

EurobusasRugpjūčio 24 dieną sostinėje į kelionę po Lietuvą išlydėtas Eurobusas rugsėjo 2 dieną pasieks Šilutės rajoną: Švėkšnoje gyventojų lauks 10 val. Liepų aikštėje, Žemaičių Naumiestyje – 13 val. Turgaus aikštėje, Šilutėje  – 16 val. prie mažojo IKI prekybos centro.

Per daugiau nei du mėnesius ketinama aplankyti visas 60 savivaldybių, kiekvienoje jų surengti po tris renginius. Turo metu gyventojai bus informuojami svarbiausiais su euro įvedimu susijusiais klausimais.

 

Finansų ministerijos iniciatyva rengiamų Eurobuso kelionių tikslas – informuoti gyventojus svarbiausiais su euro įvedimu susijusiais klausimais. Gyventojai gali sužinoti, kur, kada ir kaip reikės išsikeisti litus į eurus, taip pat pamatyti, kaip atrodo euro banknotai, pasitikrinti savo žinias apie kitas euro zonos šalis. Prie Eurobuso atėję verslininkai gali užpildyti specialią formą ir prisijungti prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo, taip įsipareigodami sąžiningai elgtis vartotojų atžvilgiu. 

Eurobusu po Lietuvą keliauja specialiai apmokyti, apie euro įvedimą gerai informuoti specialistai, kurie konsultuos gyventojus klausimais, susijusiais su būsima Lietuvos valiuta. Šalia Eurobuso vyks viktorinos, interaktyvūs žaidimai. Juose savo žinias ir gebėjimus galės išbandyti tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės.

Taikant naujausias technologijas parengtos užduotys informaciją pateiks įdomiai ir žaismingai, o svarbius faktus padės įsiminti lengviau. Žaidimų ir viktorinų dalyvių lauks prizai. Prie Eurobuso atėję verslininkai galės užpildyti specialią formą ir taip prisijungti prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo.

 

Apie Eurobuso keliones gyventojai informuojami ir žaidimų regioninėse radijo stotyse metu. Klausytojai gali išgirsti žinomų visuomenės atstovų nuomonę apie euro įvedimą ir atspėti, kas jie tokie. Rugsėjo 1 d. tarp 11 ir 12 val. radijo stotyje „Lalūna“ gyventojai galės sužinoti tikslias Eurobuso atvykimo vietas ir laiką savo mieste.

Eurobuso komanda tęs savo turą Klaipėdos krašte rugsėjo 3 d. aplankydama Platelius, Nausodį ir Plungę, o rugsėjo 4 d. lankysis Daugėdus, Tverius ir Rietavą.

Euras Lietuvoje įvedamas nuo 2015 metų sausio 1 d. Lietuva taps devynioliktąja euro zonos nare. Euro įvedimo kursas Lietuvoje – 3,4528 lito už 1 eurą.   

Lietuvos gyventojams aktuali informacija apie eurą teikiama svetainėje www.euras.lt, taip pat nemokama euro telefono linija 8 800 34528.