Europarlamentarės dr. L.Andrikienės diena Šilutės krašte: Europos pamoka, pokalbis Savivaldybėje apie projektus ir knygos pristatymas

andrikiene silutejePenktadienį europarlamentarė dr. Laima Andrikienė paskyrė Šilutės kraštui: lankėsi Šilutės pirmojoje ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijose, susitiko su Savivaldybės vadovais bei Planavimo ir plėtros skyriaus specialistais, aplankė Švėkšnos šv.Jokūbo bažnyčią, kuri įtraukta į europinį šv. Jokūbo kelią.

Tą dieną Šilutės pirmosios gimnazijos auklėtiniai ne tik sodino medelius Europos dienos garbei, bet ir klausėsi Europos pamokos. „Jūsų mokytoja bus Europos Parlamento narė“, – taip gimnazistams L.Andrikienę pristatė gimnazijos direktorė Laima Spirgienė.

Kalbėdama apie finansinę perspektyvą, L. Andrikienė uždavė prizinį klausimą: kas atsakys į klausimą, kokio dydžio yra metinis ES biudžetas, laimės kelionę į Europos Parlamentą. Gimnazistai subruzdo. Vienas jų nedrąsiai paminėjęs 120 mlrd. eurų, sulaukė europarlamentarės pagyrimo, nes buvo arčiausiai teisingo atsakymo, nors ir sumažino biudžetą 30 mlrd. eurų.

Kaip ir per kitas keliones po Lietuvą, europarlamentarė Savivaldybėje susitiko su specialistais, atsakingais už projektus, finansuojamus iš europinių lėšų. Šilutiškiams neblogai sekasi panaudoti šias lėšas. Jie, kaip sakė savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas, Klaipėdos regione yra pateikę daugiausia paraiškų. Bet jiems taip pat nepavyko išvengti sostinės biurokratinių žabangų. Susidūrę su neįvykdomais vienos agentūros reikalavimais, jie buvo priversti atsisakyti Šilutei svarbaus Šyšos senvagės valymo projekto.

L.Andrikienė domėjosi, ar Šilutės rajono mokyklų renovavimą ištiko ta pati bėda, kaip ir kituose rajonuose, kai pinigai buvo griežtai skiriami tik energijos taupymo projektams? Paaiškėjo, kad šis rajonas – ne išimtis, nes Vilniuje biurokratai sukūrė problemą, privertusią vaikus mokytis nebaigto remonto sąlygomis.

Šilutiškiai ne be pavydo pasakojo apie kolegų lenkų patirtį, įgyvendinant projektus. Kaimynai savęs nevargina dirbtinėmis kliūtimis ir, kiek įmanydami, skuba pasinaudoti europinių lėšų teikiamomis galimybėmis.

Švėkšnoje, virš įėjimo į seniūniją, bėganti eilutė kvietė į knygos „Šv. Jokūbo kelio šviesa“ pristatymą, kurį surengė dr. L.Andrikienė. Ji pasakojo apie Šv. Jokūbo kelio draugų grupę Europos Parlamente, paskatinusią ją susidomėti garsiojo piligrimų kelio Camino de Santiago atšakomis, vedančiomis per Lietuvą. L.Andrikienė pasidalijo įspūdžiais, patirtais prieš metus, kai lankė vienuolika Šv. Jokūbo bažnyčių – tiek jų esama Lietuvoje. Šiemet tais pačiais maršrutais europarlamentarė keliauja su knyga. Švėkšnos seniūno Alfonso Šepučio nuomone, šią knygą būtų gražu pristatyti ir pačioje bažnyčioje, kuriai knygoje skirta nemažai puslapių.