Europos autokroso čempionatas: Vilkyčiuose daugiausiai taurių išsivežė čekai

Vilkyčių automobilių sporto komplekse dvi dienas vyko antrasis Europos automobilių kroso čempionato etapas, prie starto stojo per 60 pilotų. Trasoje taip pat lenktyniavo ir būrys Nacionalinių klasių dalyvių.

Finalinės varžybų dienos nekantriai laukė dalyviai, teisėjai ir organizatoriai. Pernai čia užfiksuotas beprecedentis atvejis, kai varžybos finalinėje jų fazėje buvo stabdomos ir raudona vėliava parodyta net 11 kartų. Šįkart finalų metu neužfiksuota didelių incidentų. Bagius iš trasos teko šalinti dėl techninių problemų, tačiau nė vienas bagis nesivertė, nenukentėjo nė vienas vairuotojas. Solidžiau šiemet atrodė ir Nacionalinių klasių vairuotojai.

Sekmadienį įveikę paskutines kvalifikacijas dalyviai susitiko pusfinalyje, o po jo greičiausieji stojo į finalinę kovą. „Junior Buggy“ klasėje triumfavo čekas Filip Durt. Jo bagis po finišo pradėjo rūkti, tad jei jam būtų tekę įveikti dar vieną ratą, vargu ar jis būtų galėjęs džiaugtis pergale. II vietą laimėjo jo tautietis Arnošt Florian, Nyderlandų atstovas Nathan Ottink finišavo trečias.

„Junior Buggy“ klasėje nugalėjo čekas Jakub Novotny. Jis dominavo iki finalo, o finale lyderio pozicijos nepaleido bei iš Vilkyčių išvažiavo su I vietos taure. II vietoje finišavo vokietis Markus Wibbeler, o prancūzas Thomas Christol žengė ant trečiojo laiptelio.

Šioje klasėje varžėsi ir trys lietuviai, tačiau nė vienam iš jų į finalą papulti nepavyko. Tomą Skrodenį pirmąją varžybų dieną sustabdė variklio gedimas, su analogiška problema susidūrė ir Saulius Žunda. Pastarasis tokią nesėkmę turėjo ir prieš savaitę vykusiame Europos autokroso čempionato etape Bauskėje, abiem atvejais teisėjai jo bagio atžvilgiu panaudojo gesintuvus. Ilgiausiai rikiuotėje laikėsi Kęstutis Krakys, tačiau pusfinalyje jo bagis taip pat parodė kaprizus ir lietuvis galutinėje klasifikacijoje užėmė 20 vietą.

„Super Buggy“ kategorijoje triumfavo olandas Mike Bartelen, už savęs palikęs prieš tai vykusio etapo laimėtoją čeką Petr Nikodem. III vietos taurė įteikta prancūzui Vincent Mercier.

Tautų klasifikacijoje 100 balų surinko ir nugalėtoja tapo Čekijos rinktinė. Nyderlandų ekipa su 88 taškais – II vietoje, treti su 75 taškais liko prancūzai. Lietuviai užėmė 9 vietą iš 10, už savęs palikdami Šveicarijos komandą.

Nacionalinėje 1600-2000 klasėje nugalėtoju tapo Edvinas Miknius. Jis demonstravo aukštą tempą ir į lyderio poziciją prasibrovė per pirmuosius kilometrus. II vietą iškovojo Matas Pocius, III – Arnas Kanapeckas. Jis su komanda „Mūša Kross“ ir kompanionu Pauliumi Šniuku iškovojo pergalę komandinėje Nacionalinių klasių įskaitoje ir į viršų kėlė didžiausią renginio taurę.

„SuperCars“ nugalėtojo titulą iškovojo Vytautas Valukonis, vairavęs „Mitsubishi Lancer Evolution“. Gerokai pabėgęs nuo varžovų jis juos paliko kautis dėl žemesnių pozicijų ir čia virė dramatiška kova. Korpusas į korpusą visą finalą kovojo, vienas kitą lenkė Raimondas Monstvila ir Edgaras Urba. Nors pastarajam buvo pavykę pakilti į antrą poziciją, tačiau kitame posūkyje jis buvo priverstas pripažinti varžovo pranašumą. Galiausiai R. Monstvila įsitvirtino II vietoje, o E. Urba – III-ioje.

Europos automobilių kroso čempionatas toliau tęsis varžybomis Vokietijoje, lietuviai ten dalyvauti planų neturi.

Pagal organizatorių inf.