Europos čempionate iškovota bronza naumiestiškiui Gvidui žada dideles perspektyvas

gvidas galinauskas europos cempionateIškovotas bronzos medalis Graikijoje, kur įvyko Europos jaunimo (iki 18 m.) krepšinio čempionatas, septyniolikmečiui Gvidui Galinauskui – sunkaus ir atkaklaus darbo įvertinimas. Nors iki vasaros atostogų pabaigos liko tik kelios savaitės ir laukia paskutinieji mokslo metai Šilutės Vydūno gimnazijoje, tačiau Žemaičių Naumiestyje gyvenantis aukštaūgis vaikinas neketina ilgai sėdėti namuose ir džiaugtis parsivežtu Europos čempionato trofėjumi – bronzos medaliu. Gvido planuose – darbas: treniruotės krepšinio aikštėje ir siekimas dar didesnių tikslų.

Sėkmė, nusišypsojusi Lietuvos 18-mečių rinktinės krepšininkams Graikijoje, be abejonės, nebuvo netikėta. Jaunieji krepšininkai, vadovaujami trenerio Sauliaus Štombergo, aikštelėje prakaitą liejo su dideliu užsispyrimu, vildamiesi, jog užkops ant nugalėtojų pakylos. Rezultatas: iš devynerių rungtynių laimėtos net šešerios.

„Įspūdžiai labai geri. Visi tikėjome, kad galime tiek pasiekti, bet viltį laikėme giliai širdyje ir niekam to garsiai nesakėm“, – „Šilutės naujienoms“ atviravo naumiestiškis Gvidas, ką tik sugrįžęs namo iš Graikijos.

Krepšinis – svajonė nuo vaikystės

Paklaustas, kada ėmė domėtis krepšiniu, Gvidas sakė, jog tą meilę tikriausiai atsinešė užgimęs. Vaikino mama Birutė Galinauskienė – Žemaičių Naumiesčio gimnazijos kūno kultūros mokytoja, pati kažkada žaidusi krepšinį.

Mama didžiuojasi sūnaus pasiekimu, dar tebegyvena Europos čempionato ir pirmadienį Vilniaus oro uoste įvykusių bronzos medalininkų sutiktuvių įspūdžiais. Pasak jos, buvo geras jausmas matyti besidžiaugiančius krepšininkų artimuosius ir džiaugsmingus sugrįžusiųjų bronzinių čempionų veidus.

„Gvidą labai skatinome žaisti krepšinį, jis pabandė ir užsikabino. Žinoma, ne visada buvo lengva, nėra lengva ir dabar. Nuo mažų dienų Gvidui reikėjo aukoti laisvalaikį, kai kiti bendraamžiai rinkosi linksmybes kieme ar kitur, jį veždavome į treniruotes Šilutėje“, – telefonu pasakojo B.Galinauskienė.

Anot jos, gyvenant mžame miestelyje nelengva pasiekti pripažinimą, nes čia daug mažiau galimybių tobulėti.gvidas galinauskas su medaliu

Krepšinio kamuolio Gvidas iš rankų nepaleidžia nuo dešimties metų. Kertines šio žaidimo pamokas jis išmoko lankydamas treniruotes Šilutės sporto mokykloje pas trenerę Loretą Stančiauskienę, vėliau – pas trenerį Kęstutį Šernių. Dar didesnės patirties 202 cm ūgio naumiestiškis įgavo žaisdamas „Šilutės“ vyrų krepšinio komandoje.

Sulaukė lemtingo pasiūlymo

Anot jaunojo krepšininko, į Lietuvos 18-mečių rinktinę jis pateko sau pačiam netikėtomis aplinkybėmis.
„Šią vasarą sulaukiau trenerio K.Šerniaus skambučio su netikėtu pasiūlymu. Jis pranešė, jog esu kviečiamas į Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinės atranką“, – sakė Gvidas.

Rinktinės atrankos stovykloje Gvidas pasirodė gerai ir pateko į laimingųjų šešioliktuką. Vėliau laukė pasirengimo stovykla, kurioje kai kurie žaidėjai, tik ne Gvidas, atsisveikino su galimybe vykti į Graikijoje rengiamą Europos čempionatą.
„Mano pozicija aikštelėje – sunkusis krašto puolėjas. Čempionate žaisti sekėsi tikrai gerai. Nors buvo rungtynių, kai teko pasėdėti ant suolelio, tačiau gavęs progą išeiti į aikštę stengiausi išnaudoti visas galimybes“, – apie žaidimą Graikijoje pasakojo krepšininkas.

Europos jaunimo čempionate naumiestiškis, vilkintis 16 numeriu pažymėtais marškinėliais, prie lietuvaičių pergalės prisidėjo svariu įnašu – tritaškiais metimais ir profesionaliais perdavimais.

Treneris giria darbštumą

„Šilutės naujienoms“ K.Šernius sakė, kad šiemet „Šilutės“ vyrų krepšinio komandoje žaidžiantys net keturi jauni krepšininkai gavo pasiūlymus dalyvauti atrankoje dėl galimybės kovoti už šalį Europos čempionate – tai yra sėkmingo pasirodymo Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje (KMKL) rezultatas. Kaip žinia, šilutiškiai moksleiviai šiemet LMKL aikštėje tiesiog traiškė varžovus ir tik 4 taškais nusileido lygos čempionams.

Kartu su Gvidu į atranką vyko ir Tauras Ulevičius, Laurynas Stonkus, Tadas Kararinas. Sėkmė labiau lydėjo naumiestiškį vaikiną, kuris išsikovojo kelialapį į Graikiją.

„Stebint Europos čempionato rungtynes, ypač pirmomis dienomis, jautėsi, jog Gvidas kiek nepasitiki savo jėgomis, yra įsitempęs, nes jis komandoje buvo vienas iš tokio nedidelio miestelio, provincijos. Tačiau vėliau nepasitikėjimas dingo, ir Gvidas padarė viską, ką galėjo“, – pastebėjimais dalijosi treneris.

Ypač šauniai ir profesionaliai jo mokinys pasirodė žaisdamas su Vokietijos komanda. Tąkart šilutiškio įmesti 8 reikalingiausi taškai komandai išplėšė pergalę 2 taškų persvara.

Vertindamas parvežtą bronzą ir Gvido žaidimą, treneris giria ne tik vaikino darbštumą, bet ir jo tėvų didelį indėlį ir pagalbą: „Tėvai daug padeda, jie nuo antros klasės sūnų po 4 kartus per savaitę veždavo į treniruotes Šilutėje“.

Profesionalios pagalbos treneris ir „Šilutės“ krepšininkai sulaukia iš Manto Šerniaus (K.Šerniaus sūnus), kuris yra Lietuvos moterų rinktinės vyr. treneris. M.Šernius, atostogaudamas Šilutėje, dažnai laiką leidžia krepšinio aikštėje, jauniesiems krepšininkams rengia stovyklas, negaili profesionalių patarimų.

Nepaprastas žaidimas

„Krepšinį tiesiog myliu“, – pripažįsta aukštaūgis Gvidas, kuris ir savo ateitį sieja su šia sporto šaka.

Anot vaikino, sėkmė lydi tik daug ir sunkiai treniruojantis. Tai Gvido negąsdina, nes jo planuose – dar didesni uždaviniai.

Ateityje aukštaūgis krepšininkas norėtų su „Šilutės“ komanda žaisti NKL lygoje, o vėliau patekti ir į aukščiausiąją Lietuvos krepšinio lygą. Didžiausia Gvido svajonė – žaisti „Žalgirio“ komandoje.

„Žinau, kad krepšininkui reikia daug užsispyrimo ir atsidavimo. Būna tokių sunkių momentų, kad imi svarstyti viską mesti, pasitraukti šalin… Tačiau juk negalima tokioms mintims leisti save užvaldyti. Reikia daug daug dirbti ir toliau siekti tikslo“, – mano Gvidas.

Perspektyvaus krepšininko namus papuošęs bronzinis Europos čempionato medalis – tik vienas iš pirmųjų tokių svarbių ženklų, jog atkaklus darbas ir užsispyrimas nelieka neįvertinti, priekyje laukia dar ilgas kelias į dideles pergales.

Gimtieji namai, tėvų ir draugų palaikymas, Šilutės sporto mokykla, trenerio K.Šerniaus pamokos – visa tai naumiestiškiui lygiai svarbūs ir brangūs, prisidedantys prie visų pasiekimų.

Artėjantys mokslo metai Gvidui Vydūno gimnazijoje – jau paskutiniai. Kol visi bendraklasiai dar džiaugiasi atostogomis, vaikino kas dieną laukia krepšinio aikštelė. O laisvalaikiu mėgaujasi muzika, kuri labiausiai padeda atsipalaiduoti, randa laiko ir vandens pramogoms, nes mėgsta plaukti.