Europos diena šilutiškiams suteikė naujų pramogų

I vieta_komandaiG_brysGegužės 9-ąją šventė, skirta Europos Sąjungos (ES) gimtadieniui, prasidėjo triukšminga ir spalvinga eisena nuo vaikų darželio „Raudonkepuraitė”. Joje dalyvavo ir kitų darželių auklėtiniai kartu su bibliotekininkų, organizavusių renginį, komanda.

Gerai nusiteikę, su daina, per Laisvės alėją visi atžygiavo į Šilutės F.Bajoraičio viešąją biblioteką, kur kasmet minima Europos diena. Šiemet renginiai vyko pagal projektą „Europos dienos kodas – 60+30+10“(vadovė – bibliotekos direktorė Laima Dumšienė).

Bibliotekos kiemelyje vyko šventės atidarymas: padedant mažiesiems iškeltos Lietuvos ir Europos Sąjungos vėliavos, skambėjo ES ir mūsų šalies himnai. Bibliotekos direktorė kalbėjo, kad šiemet šilutiškiai pakviesti triukšmingai ir linksmai paminėti net tris apvalias Europos sukaktis: 10 metų kaip Lietuva Šengeno erdvėje, 30 metų jaunimo mainų programai „Erasmus+“ir 60 metų Romos sutarčiai.

Vaikų darželio „Gintarėlis“auklėtiniai (vadovės Loreta Vilkienė ir Danguolė Čeliauskienė) dalyvavo žaidime „Nušok iki Europos”, kiti galėjo laimėti prizų linksmojoje viktorinoje apie ES šalis.

Vasaros kiemelyje susirinkusieji linksminosi kartu su vaikų popchoru „Spindulys”, pristačiusiu programą „Tau, Europa”, bei M.Jankaus pagrindinės mokyklos popchoru „Saulytė“(vadovė Lijana Šerpytienė).

Po muzikinės programos komandos buvo pakviestos prisistatyti. Kol jos kovėsi žaidime „Europos ruletė 60+30+10“ir orientacinėse varžybose „Mažosios Lietuvos takais”, visi kiti renginio dalyviai žaidė kiemo žaidimus.Kad suiltume

Tuo tarpu bibliotekoje vyko pramogos „Virtuali realybė – Europa 360° žvilgsniu“pristatymas, kurios metu buvo galima pakliūti į virtualią realybę ir kaip turistams pakeliauti po ES šalis. Ši pramoga sulaukė išskirtinio dėmesio, norinčių tai išbandyti buvo tiek, kad ne visiems šis noras išsipildė. Tačiau tai – ne bėda – visi norintys galės ateiti į biblioteką individualiai ar grupėmis ateityje.

Šventinio renginio dalyviai visą dieną galėjo pasitikrinti savo žinias laikant Europos Sąjungos egzaminą.
Šventinei dienai baigiantis, suskaičiavus balus buvo apdovanoti rungčių nugalėtojai. Pirmąją vietą užėmė M.Jankaus pagrindinės mokyklos 3c klasės komanda „Studentukai”. Likusių trijų komandų laukė prizai. Bibliotekos kiemelyje vyko piknikas, kuriame visi šildėsi karšta arbata ir gardėsiais.

Vakare miesto ir rajono jaunimas bei kiti šilutiškiai rinkosi dalyvauti intelektualiame žinių ringe „Laiko mašina Europos greitkeliu į šimtmetį”. Susirungė 7 komandos: „JKL #1”, „JKL#2”, „Kintai”, „(Ne)žiniukai”, „Žibai”, „G būrys“ir „Euro-meškučiai”.

Komandos parodė žinias apie ES šalių kultūrą, politines bei kitas ES piliečių teises, atsakinėjo į klausimus apie Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir kitus įvykius, suko ES ruletę ir dalyvavo muzikiniame ture. Trečioji vieta atiteko „JKL#1”, antroji – „(Ne)žiniukams”, o žinių ringo čempione paskelbtas „G būrys”.

Renginius finansavo Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Lietuvos kultūros taryba.