Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau“

4 Biblioteka europos egzaminasŠilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka gegužės 7-8 dienomis šilutiškius pakvietė į renginį „Padėdami kitiems, padėsime ir sau“, skirtą Europos dienai.

Gegužės 7-ąją surengtas žinių apie Europos Sąjungą patikrinimo konkursas „Europos egzaminas“. Šie metai Europoje yra paskelbti Europos metais vystymuisi, todėl dauguma egzamino klausimų buvo skirti minėtai temai.

Konkurse dalyvavo Šilutės M.Jankaus pagrindinės mokyklos dešimtokai su mokyklos bibliotekininke, projekto „Ugdymas karjerai“ koordinatore Edita Bendžiuviene. Beje, ji ir pati dalyvavo egzamine.

Konkurso nugalėtoju tapo Šilutės M.Jankaus pagrindinės mokyklos dešimtokas Aurimas Miklovis. Jis dalyvaus kitame šio konkurso etape ir apdovanotas atminimo dovanėlėmis.IMG 5849

Gegužės 8-ąją bibliotekos vasaros kiemelis, nušvitęs įvairiausiomis spalvomis, prisipildė vaikų klegesio ir džiaugsmingo šurmulio.  Skambant Europos Sąjungos himnui, paskelbti šventės atidarymą ir iškelti Europos Sąjungos vėliavą buvo pakviesti į šventę atvykę mokytojai.

Po iškilmingos pradžios lopšelio – darželio „Raudonkepuraitė“ priešmokyklinio ugdymo „Zuikių“ grupės auklėtiniai (auklėtojos Irena Gvildienė, Birutė Vengalienė) visus sugrąžino į vaikystę, parodydami vaidinimą „Raiba vištelė“.

Tarpusavyje susirungti buvo pakviestos improvizuotos Ukrainos, Gruzijos ir Moldovos ambasados – įvairių mokyklų mokinių komandos. Minėtos šalys 2014 m. birželį pasirašė susitarimą, kuriuo sieks tapti Europos Sąjungos šalimis.

Prisistatymą parengė ir Afrikos ambasada, kadangi vienas iš svarbiausių Europos Sąjungos uždavinių yra skurdžiose šalyse išgyvendinti skurdą, skatinti darnų vystymąsi ir spręsti klimato kaitos klausimą. Neapsieita ir be Latvijos ambasados, nes tai yra mūsų kaimynė, Europos Sąjungos narė jau nuo 2004 m., šiais metais pirmą kartą pirmininkaujanti Europos Sąjungos Tarybai.

Taip ir įgavo šventė pagreitį: vyko šalių ambasadų prisistatymai, prasidėjo varžytuvės, linksmybės, nuotaikingos ambasadų programos, žinių patikrinimas. Afrikos ambasada (Šilutės Pamario pagrindinė mokykla, 4b kl., mokytoja Virginija Macijauskienė) visus dalyvaujančius šventėje  užkrėtė afrikietiško šokio ritmu. Moldovos ambasados (Šilutės Pamario pagrindinė mokykla, 4c kl., mokytoja Laimutė Akucevičienė) atliekamas moldaviškas šokis savo temperamentu nenusileido afrikietiškajam ritmui.

Latvijos ambasada (Šilutės Žibų pradinė mokykla, 3b kl., auklėtoja Vilma Eglynienė) susirinkusius mokė kalbėti latviškai.

Ukrainos ambasados (Šilutės Žibų pradinė mokykla, 4b kl., auklėtoja Regina Chockevičienė) prisistatymo metu išgirdome pačius svarbiausius dalykus apie šią šalį. Gruzijos ambasada (Šilutės socialinių paslaugų centras, projekto „Mes visur kartu“ dalyviai, socialinės darbuotojos Indrė Lekavičiūtė, Aurelija Mišeikienė bei socialinio darbuotojo padėjėja Lina Skripkauskienė) visus nustebino gruziniškais galvos apdangalais ir įdomiais faktais apie šią šalį.

Po išradingų prisistatymų visi buvo pakviesti į proto mankštą „ES šalių bendradarbiavimo labirinte“. Ambasadų komandos tikrinosi žinias testu, kurį sudarė net trisdešimt klausimų. Tuo pačiu metu žiūrovai pakviesti sudalyvauti viktorinoje „Atrask Europą Šilutėje“ ir taip užsidirbti saldžiųjų prizų. Be jų neliko nė vienas mažasis dalyvis.

Po įtemptų, bet ir labai linksmų kovų, kol komisija skaičiavo balus, kiekvienas galėjo sudalyvauti draugystės šokyje – žaidime. Į sceną buvo pakviesti bibliotekos jauniųjų knygos bičiulių būrelio „Galvočiukai“ nariai, kurie kūrė įvairias improvizacijas, taip įtraukdami visus į linksmą šokio – žaidimo šėlsmą.

Po apdovanojimų visi pakviesti pasiklausyti Šilutės pirmosios gimnazijos estradinės grupės ir Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos estrados studijos koncertų.

Renginio metu susirinkusieji galėjo pasigrožėti Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro mokinių darbų paroda „Šilutės architektūriniai akcentai“ (mokyt. Aurimas Liekis) bei paroda „Keliaujantys po saule Lietuvos“, kurioje eksponuojamos jaunųjų turistų ir keliautojų būrio „Vedlys“ žygių fotografijos.

Vakare vyresnieji bibliotekos lankytojai bei Šilutės miesto gyventojai pakviesti į vystomojo bendradarbiavimo veiklos pristatymo vakarėlį „Karčema ir Afrikoj karčema“. Verslininkas Saulius Stankevičius pristatė virtualią fotografijų parodą ir pasidalino savo įspūdžiais apie Egiptą.

Renginio vedėja suintrigavo: „Ar niekad nesusimąstėte, kad Lietuva ir lietuviai galėjo būti atsiradę visai ne iš senųjų baltų, o iš senųjų afrikiečių genčių?“. Ji susirinkusiesiems įrodė, jog lietuviai ir afrikiečiai turi labai jau daug panašumų savo gyvenime. Vakarėlio metu susirinkusius linksmino kantri muzikos grupė „Karčema“.

F.Bajoraičio viešoji biblioteka dėkinga renginių programą finansavusiai Europos Komisijos atstovybei Lietuvoje, projekto partneriams ir informaciniams rėmėjams.