Europos gyventojų kalėdinių dovanų TOP 10

Dovanos. / Stock.XCHNG nuotr.Žvelgiant į kitų Europos šalių gyventojų šventinius biudžetus, Lietuvos gyventojų finansinės galimybės atrodo itin kukliai. Nors ir šiek tiek padidėjęs, mūsiškių šventinis biudžetas yra mažiausiai dešimt kartų plonesnis nei vidutinis europietiškas. O pastarasis šiemet dar ir sumažėjo – konsultacijų bendrovės „Deloitte“ duomenimis, šventinėms išlaidoms europiečiai šiemet skirs 0,8 proc. lėšų mažiau.

Remiantis minėtos bendrovės tyrimais, Europos šalių gyventojai vaišėms planuoja išleisti vidutiniškai 571 Lt, o dovanoms skirta suma sieks 1226 Lt. Dar didesnis Lietuvos gyventojų atotrūkis fiksuojamas, lyginant su didžiausiais Europos išlaidūnais šventiniu laikotarpiui – airiais. Šiemet didžiosioms metų šventėms penkialapio dobilo šalies gyventojai ketina išleisti vidutiniškai per 3255 Lt.

Kitų Europos šalių gyventojų šventinio laikotarpio išlaidos (eurais)

table.euro islaidos

 

 

 

 

 

 

Nors lietuvių ir europiečių kišenių gyliai labai skiriasi, esama ir panašumų.

Dauguma Europos šalių gyventojų savo šventinių išlaidų nelinkę planuoti ir joms nesiruošia iš anksto. Bendrovės „Deloitte“ duomenimis, tik kas penktas Europos gyventojas dovanas būna nupirkęs jau lapkritį, o likusieji dovanų pirkimo malonumais pradeda užsiimti gruodžio pirmąją dekadą ar likus savaitei iki švenčių.

„Tai, jog gyventojai iš anksto nesiruošia šventinėms išlaidoms, vertintina kaip pavojinga tendencija, kadangi dovanas paskutinę minutę ar spontaniškai planuojant vaišių stalą, kyla grėsmė, kad numatyta suma išaugs. Žinoma, turtingesnių valstybių gyventojams papildomi keli šimtai litų nėra tokia didelė našta kaip lietuviams, tačiau mūsų šalies gyventojai, ieškodami lėšų iš gruodžio mėnesio atlyginimo, gali susidurti su sunkumais“, – komentuoja „Swedbank” Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė Odeta Bložienė.

„Deloitte“ tyrimai rodo, kad išlaidauti brangioms dovanoms europiečiai nesiruošia. Labiausiai pageidaujamų dovanų sąraše gyventojai pirmose eilutėse įrašė praktiškus dalykus: knygas, grynuosius pinigus bei dovanų kuponus. Tuo tarpu patys dovanotojai savo artimuosius labiausiai linkę pamaloninti kosmetikos gaminiais ir kvepalais, taip pat saldumynais bei grožiui skirtomis prekėmis.

Europos gyventojų dovanų TOP 10

Šaltinis: Deloitte

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Tai, jog šiemet dovanų maiše bus daugiausiai praktiškų ir valgomų dalykų, liudija apie tai, kad tiek Europoje, tiek Lietuvoje gyventojai neskuba pasiduoti kalėdinei išlaidavimo karštinei. Recesijos metai išmokė elgtis racionaliau ir atsargiau“, – apibendrino O. Bložienė.