Europos judėjimo savaitė Šilutėje virsta judėjimo mėnesiu

 Judrioji savaite dviratininkaiKaip kasmet, taip ir šiemet rugsėjo mėnesį visame žemyne vyksta Europos sporto savaitė. Ne išimtis ir Lietuva, o joje – ir Šilutė, kur kasmet į renginius susirenka vis daugiau judėjimo entuziastų.

Šiemet Europos judėjimo savaitė Šilutėje, regis, virsta tikru judėjimo mėnesiu – tiek renginių ir iniciatyvų pasiūlė visus šilutiškius pastaraisiais metais vis aktyviau judinantys ir judėti kviečiantys Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai bei sveikatingumo centro „Atėnai“ treneriai.

Šiemet jie sugalvojo dar vieną naujovę – masinį judėjimo renginį gryname ore.

Todėl ketvirtadienį linksma ir karšta buvo Šilutės pirmosios gimnazijos, kuri taip pat prisijungė prie iniciatyvos, stadione: čia skambėjo visus praeivius prisijungti kviečianti muzika, o pagal ją judėjo kiekvienas, kas netingėjo.

Mankštos ir ėjimai vis populiarėja

„Šilutiškiai kasmet vis aktyviau dalyvauja įvairiuose sportiniuose renginiuose, treniruotėse ir mankštose“, – sakė masinio judejimo renginys vaikassporto renginį sumaniusios Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė ir „Atėnų“ vadovė Jūratė Gricevičienė.

Jos džiaugiasi, kad kasmet populiaresnės tampa senjorų mankštos, į kurias du kartus per savaitę garbaus amžiaus žmonės suvažiuoja iš visų rajono kampelių. Štai ir šiemet čia mankštintis net iš Degučių atskuba 86-erių Marija Bytautienė, iš Pašyšių važiuoja Jadvyga Aukštuolienė, o pati vyriausia be mankštų gyventi negalinti ir reguliariai jas lankanti senjorė yra 91-erių šilutiškė Emilija Baikauskienė.

O masinio renginio dieną senjorams leista nemokamai išbandyti ir sporto centro „Atėnai“ kardiodviračius.

Vis daugiau vyresnio (ir nelabai) amžiaus šilutiškių ir visų seniūnijų gyventojų renkasi į šiaurietiškojo ėjimo valandėles.

Beje, sportuoti norinčių senjorų ypač padaugėja tuomet, kai baigiasi sodo ir daržo gėrybių nuėmimo metas, mat dabar dalis jų laisvalaikį vis dar leidžia nuimdami per vasarą užaugintą derlių.

Apie 100 moterų du kartus per savaitę renkasi į nemokamas mankštas, pastaruoju metu organizuojamas taip pat Šilutės pirmosios gimnazijos sporto salėje. O ketvirtadienį jos mankštinosi gryname ore – tiesiog gimnazijos vidiniame kiemelyje. Sutarta, kad jei orai leis, mankštos ir toliau vyks lauke.

Judrus – visas mėnuo

Judejimo savaite atenes sokejosŠiemetinė judėjimo savaitėŠilutės rajone virto tikru judėjimo mėnesiu. Visuomenės sveikatos biuro specialisčių inicijuotos mankštos ir net šokiai pertraukų metu vyko ir dar planuojamos daugelyje mokyklų – ir bendrojo lavinimo, ir profesinėse, taip pat ir vaikų darželiuose.

Štai Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos moksleiviai ir mokytojai judėjo ketvirtadienį, bėgimas planuojamas Šilutės žemės ūkio mokykloje, šiandien mankštos vyks Traksėdžių pagrindinėje, o rytoj, trečiadienį, sujudimas