Europos judriąją savaitę ir šilutiškiai vaikščiojo pėsčiomis

be automobilio darbuotojos vaivadaitePrie rugsėjo 16-22 dieną Europoje rengiamos judriosios savaitės renginių bei minimos Pasaulinės dienos be automobilio jau trečią kartą prisijungia ir Šilutės Visuomenės sveikatos biuro specialistai bei šilutiškiai.

Ir šiemet Visuomenės sveikatos biuro specialistai iš anksto ragino šilutiškius tą savaitę vaikščioti pėsčiomis arba važinėti dviračiais. Sulaukė nemažai pasekėjų. Jiems penktadienį įteiktos atminimo dovanėlės. O plačiajai visuomenei apie būtinybę mažinti kelionių automobiliais ir taip saugoti aplinką bei savo sveikatą priminta gatvėse įteikiant balionus ir atmintines.

Šiemetinės akcijos šūkis – „Judėjimas teisinga kryptimi 2012“. Visuomenės sveikatos biuro specialistės, vadovaujamos direktorės Virginijos Vaivadaitės, ta tema dirbo dar gerokai iki judriosios savaitės ir Pasaulinės dienos be automobilio. Informacija platinta spaudoje ir interneto svetainėse, mokyklose skaitytos paskaitos, dalintos atmintinės, surengtos išvykos ir į kaimus.

Pasak V.Vaivadaitės, kasmet jaučiamas vis didesnis šilutiškių susidomėjimas šia akcija. Direktorė pasidžiaugė, kad jau nesunkiai pavyksta atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai, žmonių sveikatai, eismo saugumui, paskatinti žmonės mielai naudojasi alternatyviomis keliavimo formomis. „Tokie žmonės parodo, jog nėra abejingi aplinkos apsaugos klausimams ir savo bei aplinkinių sveikatai“, – sakė V.Vaivadaitė.

V.Vaivadaitė priminė, jog per metus kiekvienas automobilis nuvažiuoja vidutiniškiai apie 15 000 kilometrų, tad išskiria maždaug 2400 kilogramų anglies dioksido. O Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2010 metais mūsų šalyje buvo įregistruoti 1 691 855 lengvieji automobiliai. Tad visi jie per metus išskyrė apie 4 milijonus tonų šio sveikatai kenksmingo junginio.
be automobilio visi
O važiavimas dviračiu ir vaikščiojimas pėsčiomis turi begalę privalumų. Taip išvengiama transporto spūsčių, netuštėja piniginė, neteršiama gamta ir t.t. 

Šiemet, prie jau trečią kartą akcijoje dalyvaujančių gyventojų, prisidėjo ir pirmą kartą automobilį iškeitusių į dviratuką arba visą savaitę vaikščiojusių pėsčiomis žmonių.

Visuomenės sveikatos biuro specialistės sveikino visus, kurie rado laiko ateiti ir į baigiamąjį akcijos renginį. Savivaldybės specialistams Nijolei Rimkuvienei bei Romualdui Eglinskui tokių akcijų ir nereikia – jie ir neraginami sveikatos priežiūros specialistų kasdien į darbą keliauja dviračiu ir pėsčiomis. „Visą gyvenimą vaikštau pėsčias, o akcijoje dalyvausiu dar 30 metų“, – pažadėjo R.Eglinskas.

Nelaukia panašių paraginimų ir pensininkė Veronika Galinauskienė, nepatinginti pėsčiomis apkeliauti bene visus miesto renginius. Nuo šiol raginimų atsisakyti motorinio transporto paslaugų nelauks ir baldininkas Egidijus Žvinklys, akcijoje dalyvavęs pirmą kartą.

Šie bei kiti prizus atsiėmę šilutiškiai – Vaiva Barškėtytė, Viktorija Šiaudvytytė, Inga Tamulevičienė, Judita Subačienė, Jolita Stonkuvienė, Roza Šikšnienė, Petras Skutulas, Virginija Gigienė bei Lijana Jagintavičienė – tikino nuo šiol rūpintis savo sveikata bei mažinti triukšmą ir aplinkos taršą paraginsią ir savo artimuosius bei pažįstamus.

Mokyklose paskelbto piešinių konkurso nugalėtojai bus apdovanoti šį penktadienį.