Europos judrioji savaitė

judrioji savaiteEuropos judrioji savaitė yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija siekiama skatinti Europos šalių vietos valdžios institucijas diegti ir populiarinti tvarias transporto priemones bei paskatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas.

Nuo pirmosios Europos judriosios savaitės, kuri buvo surengta 2002 m., jos poveikis palaipsniui stiprėjo ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. 2014 m. renginiuose dalyvavo daugiau kaip 2000 miestų iš 44 šalių. Šių renginių metu įgyvendintos 8 623 ilgalaikės priemonės, kurių daugelis buvo skirta dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros plėtrai.

Europos judriosios savaitės kulminacija – Diena be automobilio. Šią dieną vienoje ar keliose numatytose miesto zonose leidžiama judėti tik pėstiesiems, dviratininkams ir viešajam transportui.

Kasmet Europos judrioji savaitė skiriama vis kitai temai, susijusiai su tvariu judėjimu. Šių metų (2015 m.) tema – „Pasirink teisingai“. Taip visuomenė skatinama pasirinkti geriausią keliavimo būdą mieste.

Nors mūsų kelionės yra skirtingos, pernelyg dažnai esame priklausomi nuo tos pačios transporto rūšies. Mes įpratome rinktis automobilį net tai atvejais, kai važiuodami viešuoju transportu ir dviračiu kelią įveiktume greičiau. Derindami įvairų transportą galėtume sumažinti automobilių spūstis mieste.

Šiemet Judrioji savaitė kviečia žmones išbandyti ir naudotis įvairiomis susisiekimo priemonėmis ir keliauti pigiau bei smagiau.

Pasirinkdami tinkamiausią transportą galime sutaupyti pinigų, pasportuoti, saugoti aplinką. Tam tereikia norėti ir ryžtis išbandyti kažką naujo.

Kodėl verta rinktis įvairovę?

Maksimaliai išnaudokite savo laiką. Keliaudami viešuoju transportu galite skaityti laikraščius, pasitikrinti elektroninį paštą telefone, dirbti kompiuteriu, kalbėti su draugais arba tiesiog sėdėti, atsipalaiduoti ir klausytis patinkančios muzikos.

Sportas. Apie 30 min. kasdien eidami į darbą ar iki 5 km važiuodami dviračiu jausitės žvalesni ir aktyvesni. Tyrimai rodo, kad žmonės, kurie kasdien bent pusvalandį eina pėsčiomis gyvena 2–9 metais ilgiau nei tie, kurie keliauja automobiliu.

Pasilik pinigus sau. Keliaujantieji automobiliumiestuose, kur eismas yra intensyvus, per metus vidutiniškai sunaudoja 500–600 litrų degalų. Už šiuos pinigus galima būtų nusipirkti kelionę sau ir savo draugui.

Saugok planetą. Visame pasaulyje transporto sektorius yra vienas didžiausių šiltnamio efektą sukeliančių dujų taršos šaltinių. Pasirinkdami keliones dviračiu ar pėsčiomis mes mažiname oro taršą ir geriname jo kokybę.

Kviečiame aktyviai palaikyti Europos judriosios savaitės kampaniją!