Europos judumo savaitė nuvilnijo ir Šilutėje

Europos judumo savaitė yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai vyksta rugsėjo 16–22 dienomis.

Kęstučio gatve žygiavo daugiau nei 300 darželinukų. Andriaus Jurkaus nuotr.

2022 m. Europos judumo savaitės tema – „Bendrauk lengviau“, ir taip buvo norima parodyti, kad pasiekti kelionės tikslą galima ir be automobilio, o draugiškais aplinkai būdais.
Europos judumo savaitė prasidėjo visuotine mankšta į kurią aktyviai įsijungė visos Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybės ugdymo įstaigos.

Kiekvieną savaitės dieną vyko įvairios mankštos gyvai ir virtualiai, jogos, kalanetikos užsiėmimai, krepšinio varžybos jaunimui. Ekskursijos „Pėsčiomis po Šilutės miestą“ metu dalyviai susipažino su miesto istorija, apžiūrėjo svarbiausius ir gražiausius, dažniausiai lankomus objektus, išgirdo įdomių pasakojimų apie miestą ir jo žmones.

„Dieną be automobilio“ pradėjome gera nuotaika, pilni energijos susiburdami iniciatyvai „Draugiškai pėsčiomis į darbą“.

Europos judumo savaitę užbaigėme su trenksmu: virš 300 Šilutės miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenės narių dalyvavo renginyje/eisenoje „Saugiai ir tvariai judėkime“. Buvo net uždarytas eismas Šilutės Kęstučio, P. Jakšto, Liepų ir Birutės gatvėmis.

Eisenos metu buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinama išsaugoti švarų aplinkos orą, raginama bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo priemonių – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu.

Vaikų akys spindėjo, o veidukuose švietė šypsenos – taip visi džiaugėsi, kad galėjo drauge sudalyvauti renginyje. Visi vaikai džiugiai stebėjosi, kad eisenos priekyje važiavo ir juos saugojo policijos automobiliai su švyturėliais.

Renginio metu sveikinimo žodį tarė Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė Jurgita Vingienė bei Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Kristina Surplė.

Kiekvienais metais Judumo savaitės renginių skaičiai didėja. Visos šių metų veiklos buvo registruojamos tinklalapyje „EUROPEANMOBILITYWEEK“.