Europos kalbų diena Žibų pradinėje

ffoto1Rugsėjo 26-ąją minima Europos kalbų diena. Tai datai skirta popietė įvyko Šilutės Žibų pradinėje mokykloje.
Susirinko pradinukai net iš devynių mokyklų: Žibų pradinės (mokyt. R. Ivaščenkienė ir V. Lebedeva), Vilkyčių (mokyt. V. Norvilienė), Katyčių (mokyt. R. Gečienė), Saugų J. Mikšo (mokyt. B. Sabaliauskienė), Šilutės Pamario (mokyt. I. Ambrulaitienė) ir M. Jankaus (mokyt. S. Sabaitienė) pagrindinių, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio (mokyt. Ž. Rupainienė), Švėkšnos Saulės gimnazijos (mokyt. D. Lengvinienė), Traksėdžių progimnazijos skyriaus (mokyt. I. Vasiliauskienė).

Skirtingomis kalbomis susirinkusiuosius pasveikino Žibų pradinės mokyklos mokytoja Renata Ivaščenkienė, prie jos sveikinimų visus išjudinusiu šokiu prisidėjo ir mokyklos šokėjai. Apie tai, kiek Europoje yra kalbų ir kurios populiariausios papasakojo ketvirtokai iš Saugų Andrius ir Aleksandras McIvor.

Vėliau prasidėjo „Protų mūšis“. Į komandas pasiskirstę mokinukai sutūpė aplink kompiuterius ir pradėjo atsakinėti į angliškai pateiktas užduotis. Kur yra Eifelio bokštas? Kiek kalbų yra Europoje? Kaip estiškai pasakyti „viso gero“? Tokius ir panašius klausimus vaikai krimto kaip riešutus. O kiek buvo emocijų…

Ir tai dar ne visos veiklos, kurias tądien išbandė vaikai. Jie piešė Europos kalbų dienos plakatus, klausėsi dainos, atliekamos dvidešimt penkiomis kalbomis, dainavo ir šoko kartu su mokytojomis. Atsisveikindami visi tvirtino, kad ir kitais metais minės Europos kalbų dieną.