„Europrotai“ atidaryti

europrotai I turnyro nugaltojaiF.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje prasidėjo „Europrotų“ pavasario sezonas.

Jau įvyko ir pirmasis žaidimo turnyras, kuriame dalyvavo 8 šilutiškių komandos: „M.J.A.“,  „Eurowin 4ever“, „Biblio-EU“, „Pamario jaunimas“, „Paula“, „Euro-meškučiai“, „Euro Victores“ ir  „Jaunėliai“.

Kartu žaidimas vyko 46 Lietuvos miestuose ir miesteliuose, Kembridže ir Edinburge. Žaidimą organizuoja Europos informacijos centrai – Europe Direct, Jaunimo Europos komanda, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Šilutėje – F.Bajoraičio viešoji biblioteka.

Komandos varžėsi savo žiniomis ir logika, rinko taškus penkiuose turuose. Dalyviai turėjo pademonstruoti savo išmanymą apie Europos ekonomiką, geografiją, muziką, atsakyti į įvairius klausimus, atspėti, kas pavaizduota ekrane. Po papildomą tašką gavo komandos „Euro Victores“, „Eurowin 4 ever“, kuriose žaidė nariai, turintys teisę pirmą kartą balsuoti Europos Parlamento rinkimuose gegužės 25 dieną.

Susumavus 5 turų rezultatus ir suskaičiavus papildomus taškus, I vietą iškovojo komanda „Euro-meškučiai“. II vietą užėmė tik puse taško nuo jų atsilikę „Eurowin 4ever“, o III vietą užėmė komanda „Biblio-EU“. Kitų komandų žinios buvo apylygės.

Laukiame žaidėjų antrajame „Europrotų“ turnyre, kuris vyks kovo 5 d. 17.30 val. F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Periodikos skaitykloje.