„Eurovaistinė“ Šilutėje kviečia pasiskiepyti nuo gripo

Nors dabar dažniau galima išgirsti apie siaučiantį peršalimą, Lietuvoje jau fiksuojami ir gripo atvejai. „Eurovaistinės“ vaistininkai primena, kad dabar tinkamas laikas pasiskiepyti nuo gripo, tai padaryti galima ir „Eurovaistinėje“ esančioje Šilutėje, Miško g. 7.

Vaistininkai primena, kad jau prasideda gripo sezonas. Pasak Šilutėje dirbančios vaistininkės Ugnės Mostavičienės, klaidinga galvoti, kad nuo gripo skiepytis turėtų tik garbaus amžiaus žmonės.

„Rūpinantis savo ir aplinkinių saugumu gripo skiepo nereikėtų atidėlioti. Pasiskiepiję apsaugome ne tik save, bet ir artimuosius, todėl skiepas svarbus ne tik garbaus, bet ir jaunesnio amžiaus žmonėms. Sunkesnė ligos forma dažniau suserga garbaus amžiaus ar lėtinių ligų turintys žmonės, tačiau kartais nelengvus simptomus gali jausti ir jokių lėtinių ligų neturintys jauni žmonės“, – paaiškina vaistininkė ir pataria pasiskiepyti dar neįsibėgėjus gripo sezonui.

Skiepui nuo gripo nereikia specialaus pasiruošimo, svarbiausia, kad jaustumėtės gerai, nebūtumėte peršalę. Po gripo skiepo dažniausiai jaučiamas tik rankos skausmas bei kai kuriais atvejais – lengvi peršalimo simptomai, kurie dažnai praeina jau kitą dieną.

Vaistininkai sako, kad klientai džiaugiasi galimybe pasiskiepyti vaistinėje, taip dažnai sutaupoma laiko, nes „Eurovaistinės“ skiepų kabinetai daugeliu atvejų įsikūrę prekybos centruose. Patogus darbo laikas, kai kuriuose kabinetuose skiepijama ir savaitgaliais.

10 dažniausiai užduodamų klausimų apie gripo skiepą:

1. Kaip užsiregistruoti skiepui nuo gripo „Eurovaistinėje“ ir kiek jis kainuoja?

Tai padaryti galite padaryti paskambinę nemokama linija 8 800 50005, internetu https://www.apie-eurovaistine.lt/skiepai-eurovaistineje/ arba pasiteiravę skiepijančioje vaistinėje. Šiuo metu skiepo kaina „Eurovaistinėje“ – 19,99 Eur.

2. Ar vis tiek reikia skiepytis nuo gripo, jeigu pasiskiepijau nuo COVID-19?

Taip, tai vis tiek svarbu! Tai skirtingos ligos, todėl COVID-19 vakcina neturi nieko bendro su apsauga nuo gripo.

3. Ar nuo gripo reikia skiepytis ir šiemet, jeigu skiepijausi pernai?

Taip, nuo gripo rekomenduojama skiepytis kasmet.

4. Ar galiu ateiti pasiskiepyti nuo gripo iškart po darbo?

Taip, galima ir prieš, ir po darbo, jokio ypatingo pasiruošimo vakcinacijai tikrai nereikia, svarbiausia, kad jaustumėtės gerai.

5. Ar galiu persirgus COVID-19, susirgti ir gripu?

Taip, galite. Kiekviena liga silpnina mūsų imunitetą, todėl persirgus koronavirusu, didesnė rizika susirgti ir gripu.

6. Kas gali pasiskiepyti nuo gripo „Eurovaistinėje“?

Nuo gripo vaistinėje gali pasiskiepyti visi pilnamečiai.

7. Kodėl net ir naudojant apsaugos priemones svarbus skiepas nuo gripo?

Taisyklingai naudojamos priemonės yra efektyvios ir gripo pandemijos metu, tačiau rizikos užsikrėsti ir susidurti su gripo komplikacijomis nepanaikina.

8. Ar man verta skiepytis nuo gripo, jeigu mano imunitetas stiprus?

Taip, vis tiek verta. Imunitetu rūpintis labai svarbu, ir stiprus imunitetas tikrai padeda išvengti ligų ar sirgti lengvesne forma, tačiau visgi negarantuoja apsaugos.

9. Ar pasiskiepijus nuo gripo galiu sportuoti?

Taip, sportuoti galėsite jau kitą dieną po skiepo.

10. Ar normalu, jog po gripo vakcinos skauda ranką?

Taip, tai visiškai normali reakcija, kuri dažniausiai netrunka ilgiau nei dieną.