Lietuvos kultūros taryba paskelbė galutinius sprendimus dėl pirmajam 2015 m. konkurso etapui pateiktų projektų finansavimo.
Tarp Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuotų kultūros ir meno sričių projektų dalinis finansavimas (3800 EUR arba 13 120 Lt) skirtas Šilutės F.Bajoraičio bibliotekos organizuojamam tradiciniam tarptautiniam literatūriniam rudeniui „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…” (vad. Nijolė Budreckienė) rengti.
F.Bajoraičio viešoji biblioteka taip pat organizuos tęstinę vasaros stovyklą „Jaunieji genijai – menininkai” (vad. Vita Gerulienė) atostogaujantiems jauniesiems šilutiškiams. Šiam projektui skirta 2500 EUR arba 8 632 Lt.
Finansavimas skirtas ir Šilutės muziejaus bei Kultūros ir pramogų centro projektams.
Literatai, meninio žodžio kūrėjai jau dešimtmetį mini šio intelektualų sambūrio Šilutėje sąvoką – literatūrinis ruduo „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…”
Šilutiškius ir iš šio krašto kilusius žmones, taip pat su juo susijusius literatūrinės kūrybos autorius – prozininkus, poetus, literatūrologus, vertėjus, knygos meno atstovus -literatūrinis ruduo šįmet kvies jau penktąjį kartą. Konkurso metu tradiciškai bus vertinamos nuo vieno konkurso iki kito (2012 m. pab. – 2015 m.) šilutiškių ir kraštiečių parengtos, išleistos autorinės ir kolektyvinės knygos, vertimai, iliustracijos.
Konkursui pristatytus literatūros kūrinius vertins literatūrologų, literatūros tyrinėtojų komisija. Organizatoriai numato eilę nominacijų, diplomų ir padėkų, pagrindinis prizas – laureato vardas ir F.Bajoraičio literatūrinė premija, kuri buvo įsteigta ir pirmą kartą paskirta 2012 m. šventėje.
Stovykla „Jaunieji genijai – menininkai” praėjusią vasarą sulaukė itin didelio dalyvių ir jų tėvų susidomėjimo. Stovyklos metu vyko pažintinis, edukacinis, meninis procesas.
Vaikai noriai dalyvavo profesionalių aktorių patrauklios formos meninėje, kultūrinėje veikloje, buvo supažindinti su lėlininkystės kultūros istorija ir raida, lėlininkystės technologijomis ir pasiekimais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Buvo pristatyti garsiausi pasaulio lėlininkai, jų profesionali sceninė atlikimo technika ir pasiekimai. Stovykla suteikė galimybių jauniesiems pamariškiams turiningai praleisti laiką, įgyti kūrybiškumo įgūdžių ir juos atskleisti neformalioje erdvėje.
Tikimasi, kad ir šiemet stovyklos dalyviai patirs didelį malonumą.
Lietuvos kultūros taryba taip pat skyrė lėšų Šilutės muziejaus projektams „Šeštadieninė lietuvininkų tarmės mokyklėlė” (2000 Eur); „Dvarininko dr. H.Šojaus etnografinės ekspozicijos eksponavimas” (10 000 Eur); „Išsaugokime Švėkšnos sinagogą” (8900 Eur).
Šilutės kultūros ir pramogų centro projektui „Vakarų Lietuvos regiono kultūrinio turizmo kelias „Vėtrungių kelias” skirta 5000 eurų.
Rašyti atsakymą