Fanfarinis orkestras „Pamarys“ – tarp 32 geriausių Lietuvos orkestrų

orkestru knygaPrieš balandžio 12 dieną vyksiantį Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatą Panevėžyje, Lietuvos liaudies kultūros centras išleido „Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų antologiją“.

Iš daugiau nei 100 pučiamųjų instrumentų orkestrų, gyvuojančių Lietuvoje, knygos leidėjai atrinko 32 geriausius ir juos aprašė naujame reprezentaciniame leidinyje.

Šilutiškiai gali didžiuotis: tarp geriausių orkestrų pristatytas ir Šilutės rajono vaikų meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“ bei jo pasiekimai!

Ryškiai raudona, skaitytojo akį iš karto patraukianti knyga išleista 300 egzempliorių tiražu.

Joje aprašyta, kaip Lietuvoje formavosi pučiamųjų instrumentų orkestrai, pristatyti 32 garsesni orkestrai, pateiktos jų nuotraukos.

Tarp geriausiųjų atsidūrė ir Gražvydo Railos vadovaujamas Šilutės rajono vaikų meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“, ne kartą pelnęs laurus Lietuvos orkestrų čempionatuose.

Knygoje yra ne tik orkestrų veiklos pristatymai, bet ir dvi kompaktinės plokštelės su visų aprašytų orkestrų kūriniais.

Šilutiškių įrašytas kūrinys – kompozitoriaus Kazio Daugėlos „Pamario maršas“, puikiai reprezentuojantis mūsų kraštą, mat šis maršas sukurtas Šilutės 500 metų jubiliejui.

„Jaučiamės labai gerai. Džiugu, kad mūsų 15 metų darbas yra taip pastebėtas ir įvertintas“, – laikydamas rankose „Lietuvos pučiamųjų orkestrų antologiją“, įspūdžiais dalijosi G.Raila.

Dabar šilutiškiai kruopščiai ruošiasi ne tik Pasaulio lietuvių dainų šventei, į kurią jau yra pakviesti, bet ir Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatui, kuris vyks balandžio 12 d. Panevėžyje. Kartu su „Pamariu“ pasirodys ir Judrės Railienės vadovaujama choreografinė grupė.

Šiame čempionate kraštiečiai dalyvauja jau 14 kartą.