Fejerverkai ir elektrinės girliandos neša ir nelaimes

Elektrinės girliandos bei fejerverkai – neatsiejami švenčių atributai, bet susiję ir su skaudžiomis nelaimėmis – gaisrais ir sužalojimais. Specialistai pataria, kaip išvengti nelaimių.

pixabay.com nuotr.

Kiek gaisrų per metus kyla būtent nuo elektrinių girliandų ir kitų kalėdinių papuošimų, pasakyti neįmanoma, – teigia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovas Aurimas Gudžiauskas.

„Prieš naudojant elektrinę girliandą įsitikinkite, ar nėra pažeisti ir nekaista laidai, tai itin aktualu įsigijus naudotą daiktą. Jei girlianda nauja, bet atsiųsta iš užsienio, reikėtų patikrinti, ar maitinimo įtampa atitinka nurodytą ant įrenginio. Svarbu atkreipti dėmesį į elektros lizdą – ar jis, įjungus prietaisą, nekibirkščiuoja, ar į jį nėra įjungta daug prietaisų, kas gali sukelti elektros grandinės perkrovą“, – pataria A. Gudžiauskas.

Jei norima girliandą laikyti lauke, balkone, ant stogo, reikėtų įsitikinti, ar ji atspari drėgmei ir šalčiui. Jei kabinama ant eglutės, ją laistant, kad nesudžiūtų, dekoraciją išjungti.

Gaisrus sukelia ir neatsargiai naudojami fejerverkai, nuo jų per metus kyla apie 10 gaisrų. Dažniausiai pirotechnikos priemonės uždega gyvatvores, šiukšlių konteinerius ir automobilius, daugiabučių balkonuose esančius daiktus, kaime – ūkinius pastatus.

„Pirotechnika – didelio pavojaus gaminiai, todėl juos reikia naudoti griežtai laikantis instrukcijų, neleisti su jais žaisti vaikams. Nebandykite pasigaminti pirotechnikos gaminių patys – savadarbė pirotechnika labai pavojinga, nes negalima prognozuoti jos veikimo“, – sako specialistas.

Svarbu tinkamai parinkti pirotechnikos naudojimo vietą – atokiau nuo pastatų, automobilių, medžių ir žmonių, įvertinti atstumą iki elektros linijų. Fejerverkus būtina statyti ant stabilaus ir lygaus pagrindo, kad jie nenuvirstų, nenukreipti į žmones. Stebintiems fejerverkus reikėtų atsitraukti toliau. „Jei pirotechnikos gaminys neiššovė, neikite prie jo bent 5 minutes, nebandykite jo ardyti ar uždegti iš naujo: panardinkite į vandenį, įdėkite į maišelį ir išmeskite į šiukšlių konteinerį“, – pataria A. Gudžiauskas.

Pagal BNS inf.