Fekalijų duobės tykojo aukų

kanalizacija srutos„Padėkit sutvarkyti nuotekų šulinius“, – toks prašymas „Šilutės naujienas“ pasiekė iš Dirvų gatvės.

Pabandę padėti pašiurpome: palei Dirvų gatvę išmintame takelyje esantys kanalizacijos šuliniai ir išgriebimo duobės žiojėja atviromis angomis ir, regis, tik ir laukia, kada į juos koją kyštels koks neapdairus pilietis. Žmogus ne tik kojas nusilaužtų, bet vienoje fekalijų sklidinoje duobėje lengvai ir paskęsti galėtų.

O gyventojus, dar pernai prašiusius valdžios pagalbos, kad paragintų susitvarkyti duobių savininkus, Savivaldybė tikina, esą viskas normalu – šie kanalizacijos šuliniai yra prižiūrimi…

Trys duobės tykojo aukų

Žurnalistus pasikvietę vieno Dirvų gatvės namo gyventojai veda palei gatvę einančiu lauko keliuku. Vos už kelių žingsnių, tiesiog keliuko vidury, žiojėja duobė, kurios dugno įžiūrėti negalime. Matyti tik kažkokie vamzdynai. Akivaizdu – smukteltum tamsiu paros metu koją į tą duobę, per maža nepasirodytų, lūžis garantuotas. Ne tik vaikui, kurių čia, anot vietinių, pulkai kasdien praeina. Suaugusiajam baigtųsi ne geriau.

Dar toliau – dar gražiau. Vos už 10-ties metrų aptinkame tame pačiame takelyje esančią sklidiną kanalizacijos duobę. Ją, matyt, turėtų dengti sunkus cementinis dangtis, bet jis nustumtas į šoną. Tad jei per neapsižiūrėjimą makteltumėt į šią duobę, geriausiu atveju jus apsiautusių skysčių kvapą prisimintumėt visą likusį gyvenimą, o gal panirtumėte iki viršugalvio, nes neaišku, koks tos duobės gylis…

Čia pat, tik jau kitoje lauko keliuko pusėje, – dar viena duobė. Irgi įrėminta cemento blokais, irgi neuždengta, tarsi lauktų, kol kokiam žioplesniam piliečiui koją nutarkuoti galės. Joje bent sausa, tik visokių šiukšlių apstu, tad įlipęs irgi nepasidžiaugtumėte.kanalizacija 1105

Jokiu „vykdymu“ nė nekvepia

Gyventojai pasakoja, jog dar pernai birželį pradėjo minti kelius, bandydami surasti tų neprižiūrimų ir kiekvienam praeiviui grėsmę keliančių šulinių šeimininkus. Kreipėsi į UAB „Šilutės vandenys“, rašė rajono Savivaldybei.

Liepą juos pasiekė tuomet vos administracijos direktoriumi pradėjusio dirbti Raimundo Ambrozaičio atsakymas. „Informuojame, kad jūsų prašymas apsvarstytas. UAB „Šilutės vandenys“ atsakingi darbuotojai patikrino parduotuvių, esančių Tilžės g. 14, Šilutėje, įrengtus kanalizacijos tinklus ir nustatė, kad parduotuvių savininkai turi įsirengę vietinį kanalizacijos šulinį, kurio priežiūrą vykdo patys savininkai“.

Dirvų gatvės gyventojai atsakymo nesuprato ir jokio „priežiūros vykdymo“ sako nepastebėję nei pernai, nei iki šiol.
„Gal R.Ambrozaitis mus aklais laiko? Bet mes – ne akli: gyvenam šalia, uostom ir laukiam nelaimės“, – sako žmonės.

Tvarkyti turi seniūnas

Iki šios savaitės Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus apie situaciją Dirvų gatvėje nebuvo nei girdėjęs, nei duobių matęs.
„Belieka padėkoti neabejingiems šilutiškiams ir visa matančiai žiniasklaidai, kad jie nuolat kelia problemas ir parodo mums tai, ko nespėja pamatyti mūsų akys. Nes ko nesi matęs, to ir sutvarkyti negali“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius R.Ambrozaitis.

Direktorius sutinka, kad tokie „vaizdeliai“ miesto centre – tikrai problema. Ir pritaria, jog belieka tik Aukščiausiajam padėkoti, jog iki šiol dar išvengėme rimtos nelaimės. O tvarkyti tą netvarką kuo skubiausiai buvo įpareigotas seniūnas R.Steponkus.
Tiek nedaug ir tereikėjo: savaitės vidury seniūnija pasirūpino duobes uždengti.