Finišavo akcija „Knygų Kalėdos“, skaitytojams dovanotas skaitymo džiaugsmas

knygu kaledos_biblioteka2Sausio 6-ąją baigėsi jau aštuntą kartą vykusi akcija „Knygų Kalėdos“, po visą Lietuvą paskleidusi žinią: „Dalinkimės skaitymo šviesa ir dovanokime knygų Lietuvos bibliotekoms“.

„Knygų Kalėdos“ kvietė dovanoti labiausiai laukiamų knygų ir Šilutės F. Bajoraičio viešajai bibliotekai bei jos filialams, ir taip prisidėti prie skaitytojų svajonių išsipildymo.

Krašto bibliotekininkai džiaugiasi, jog miesto biblioteka ir jos filialai kaimuose praturtėjo net 685 naujomis knygomis, kurių vertė 2987 eurai.

Kasmet vis gausėjančios skaitytojų gretos įrodė, kad lietuviai – skaitanti tauta. Tačiau šimtams žmonių tenka laukti eilėje, kad galėtų perskaityti norimą knygą.

Ilga, kartais net dešimčių skaitytojų, laukiančių vieno bibliotekos turimo populiarios knygos egzemplioriaus, eilė reiškia, kad norimą knygą gali tekti perskaityti tik po kelių mėnesių ar metų.

Dėl šios priežasties aštuntosios akcijos „Knygų Kalėdos“ bičiuliai ir geradariai buvo kviečiami dovanoti labiausiai laukiamų knygų savo bibliotekoms ir taip prisidėti prie skaitytojų svajonių išsipildymo.

Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka šiemet irgi paskelbė sąrašą pačių reikalingiausių knygų, kurių ypač laukia miesto, kaimų ir miestelių skaitytojai. „Apsidairykite – galbūt Jūsų namų ir akcijos partnerių – knygynų – lentynose esančios knygos yra laukiamos ir reikalingos? Turimą arba naujai nupirktą knygą galima nunešti iki savo bibliotekos arba palikti knygyne užrašius, kam ji dovanojama. Akcijos partneriai pasirūpins jos pristatymu skaitytojams!“, – skelbė Šilutės bibliotekininkai.

Jau aišku, kad Pamario krašto žmonės yra skaitantys ir mėgstantys knygas, nes kasmet jie išlieka neabejingi šiai akcijai ir dovanoja knygas savo bibliotekoms.

Dovanotų populiarių lietuvių ir užsienio autorių knygų vaikams, paaugliams ir suaugusiems sulaukė Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka ir jos filialai. Knygos buvo dovanojamos ne tik pagal sudarytą labiausiai laukiamų knygų sąrašą, gauta ir kitokių leidinių. Biblioteka džiaugiasi sulaukusi 685 dovanotų knygų už 2 986,73 Eur. Viešoji biblioteka gavo 117 knygų, Švėkšnos filialas – 131, Žemaičių Naumiesčio filialas – 66, Rusnės filialas – 67, Katyčių filialas – 52, Vainuto filialas – 51, Kintų filialas – 51, Pašyšių filialas – 47, Usėnų filialas – 28, Grabupių filialas – 24, Traksėdžių filialas – 15, Vilkyčių filialas – 14, Gardamo filialas – 11, Ramučių filialas – 6, Bikavėnų filialas praturtėjo 5-iomis knygomis.

Pagrindiniai akcijos „Knygų Kalėdos“ geradariai – per 130 Pamario krašto skaitytojų ir lankytojų. Kasmet Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Katyčių filialui knygas dovanoja Katyčių ir Stubrių bendruomenės, Juknaičių bibliotekai – Juknaičių bendruomenė, Švėkšnos bibliotekai – Klaipėdos miesto ugdymo įstaigų bibliotekininkai. Esame dėkingi ir VšĮ „Pamėginčius“ už dovanotas knygas.

Dėkojame Jums už Jūsų gerumą ir dovanotas knygas Pamario krašto bibliotekų skaitytojams.