Finišo tiesiojoje: aiškėja, kurios įmonės renovuos šilutiškių namus III etape

renovacija daugiabuciu_1Jau šiandien ir rytoj – birželio 20 ir 21 dienomis – Šilutėje bus žinomi visi 3-ojo daugiabučių namų renovacijos etapo darbus atliksiantys rangovai – šiomis dienomis vyksta paskutiniųjų namų rangos darbų pirkimai.

Šiuo metu Šilutės rajone jau yra 29 renovuoti daugiabučiai, kurių gyventojai džiaugiasi ne tik mažesnėmis sąskaitomis už šildymą, bet ir gyvenimu kur kas gražesniuose namuose.

Dar keliolikos daugiabučių gyventojai, pateikę prašymus, dar tik laukia tokios laimės, o tiksliau – IV renovacijos etapo pradžios.

 Į III etapą pateko visi norintys

Kad ir kokiais tempais judėtų į priekį renovacijos darbai, daugiabučių gyventojų prašymus priimantis ir reikiamus dokumentus tvarkantis Savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Eugenijus Bistrickas sako norintis dar greitesnių tempų.

Po dviejų renovacijos etapų rajone buvo 19 daugiabučių, kurių atnaujinimą koordinavo Savivaldybė, ir dar 10 namų renovacijos dokumentus parengė jų administratorius UAB „Šilutės būstas“.

Savivaldybei norą dalyvauti 3-ajame renovacijos etape buvo pareiškę devynių Šilutės ir seniūnijų daugiabučių gyventojai. Ir visiems jiems pavyko – finansavimas skirtas visiems. Tiesa, valstybės parama buvo jau žymiai menkesnė, nei suskubusiems į I ir II renovacijos etapus – jau tik 30 procentų.

Šiuo metu Savivaldybėje priimami prašymai IV renovacijos etapui. Pasak E.Bistricko, laikas teikti tuos prašymus kol kas nėra apribotas.

Savivaldybėje jau gauti 11 daugiabučių gyventojų prašymai renovuoti savo namus IV renovacijos etape. Kokią dalį išlaidų valstybė kompensuos šiems gyventojams, dar neaišku, mat tai priklauso nuo naujųjų taisyklių. O taisyklės naujais punktais papildomos prieš kiekvieną naują etapą.

Trys statybos įmonės jau žinomosrenovacija daugiabuciu_2

Kol visų pageidaujančiųjų atnaujinti savo namus dokumentai buvo parengti, kol vyko gyventojų susirinkimai ir nuomonių bei pageidavimų derinimas, Savivaldybės įmonės „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojui renovacijai Vygantui Kamarauskui buvo ypač karštas metas.

Bet jis sako, kad ir dabar – ne lengvesnis: trijų namų renovacijos rangovai konkurso būdu jau išrinkti, kitų šešių daugiabučių, parengtų renovacijai, gyventojai rezultatus sužinos šiomis dienomis.

Jau žinoma, kad Šilutės Turgaus gatvės 7 namo renovaciją atliks UAB „Žilinskis ir Co“ iš Jurbarko. Ta pati įmonė renovuos ir Juknaičiuose, Vengrų g. stovintį 1-ąjį daugiabutį. Kitų juknaitiškių, gyvenančių Šiloko g. 9-ajame name, būstą atnaujins UAB „Litcon“ iš Vilniaus.

Paaiškėjus visiems rangovams, bus skubama rengti techninius renovacijos projektus, vėliau – gauti statybų leidimus, o tada jau prasidės ir realūs darbai. Anot V.Kamarausko, tai bus apie rugsėjo mėnesį.

V.Kamarauskas džiaugiasi bent tuo, jog nebereikia šilutiškių įkalbinėti renovuoti sovietinės statybos namus – žmonės patys domisi ir veržiasi.

Ruošiasi ir „Šilutės būstas“

Dokumentus renovacijai rengia ir UAB „Šilutės būstas“. Šios įmonės vadovas Marius Stankus sakė, kad per pirmuosius 2 etapus įmonė renovacijai paruošė  10 savo administruojamų daugiabučių. Tačiau praėjusį rudenį, kai artėjant 3-ajam etapui Aplinkos ministerija parengė renovacijos kvotas visiems rajonams, Šilutėje rengti dokumentus ėmėsi tik Savivaldybė.

IV etapui „Šilutės būstas“ vėl ruošia grupę savo administruojamų namų – pasak M.Stankaus, investiciniai planai jau paruošti 12-ai daugiabučių. Tačiau kol nėra žinoma, kiek lėšų rajonui bus skirta, negalima prognozuoti, kiek namų bus renovuojama.

M.Stankus taip pat pastebi, kad vis dažniau gyventojai klausinėja apie renovacijos galimybes, pageidauja, kad ir jų namai būtų atnaujinti. Anot jo, šilutiškiai yra labai sujudę, nes plačiai pasklido žinios apie žymiai mažesnes šildymo išlaidas renovuotuose namuose. Be to, žmonės gėrisi ir šviesiomis atnaujintų namų spalvomis, moderniai sutvarkyta aplinka.