Floristė Evelina Masaitienė: „Visų mylimiausios vienos gėlių rūšies – nėra“

Gelynas 4Salonas „Gėlių namai“ – tai vieta, į kurią užsuka ne tik šilutiškiai, bet ir kitų miestų gyventojai. O salono darbuotojai su džiaugsmu sutinka norinčius ypatingomis kompozicijomis papuošti savąją šventę ir padeda įgyvendinti pačias slapčiausias jų vizijas.

Viskas priklauso nuo poreikių

Floristė dekoratorė Evelina Masaitienė Šilutėje Tilžės gatvėje esančius „Gėlių namus“ įkūrė prieš beveik 4 metus. Subūrusi savo komandą, šilutiškė klientams siūlo platų gėlių pasirinkimą bei šventės organizavimo detales, jos žodžiais tariant, nuo A iki Z.

Londone floristikos studijas baigusi E. Masaitienė atskleidžia, kad šio salono klientai labai skirtingi, jų norai – taip pat. Dažniausiai kreipiasi moterys arba poros, kurios ateina su vizija, kaip turėtų atrodyti jų šventė. Dažni užsakovai – ne tik gyvenantys aplinkiniuose rajonuose, bet ir užsienyje apsistoję asmenys. Su užsieniečiais jų užsakymus derinti tenka nuotoliniu būdu. „Tai neretai šiek tiek sunkiau, nes negalima pajausti žmogaus nuotaikos, emocijų, o tai yra svarbu kūrybiniame procese“ – teigia Evelina. Gelynas 3

Šiais laikais rinkoje labai platus gėlių pasirinkimas: nuo lauko gėlių iki dirbtinai sukurtų spalvų žiedų. Ne paslaptis, kad dažnas klientas nepažįsta visų gėlių rūšių, todėl dažnai įvardija tik spalvas, kurios turėtų būti. Tuomet, pasak „Gėlių namų“ vadovės, jų komanda tampa pagalbininkais, padedančiais nuspręsti kokias gėles labiausiai vertėtų pasirinkti. „Būna, kad klientai nori mėlynų gėlių, kurių, gamtoje yra labai mažai. Tuomet stengiamės paaiškinti, kad toks pasirinkimas sukels daug nepatogumų: dažys rūbus, rankas“, – sako verslininkė.

Paklausta apie populiariausius žmonių pasirinkimus, ji pastebi, kad vienos visų mylimiausios rūšies gėlių – nėra. Klientai žiedus renkasi skirtingus bei pritaiko juos įvairiai, nevienodai.

Skiriasi kainos ir reikalavimai

Salonas teikia įvairias paslaugas: kuria gėlių kompozicijas, šventinius pakvietimus svečiams, stalo korteles ir t. t. „Mūsų darbas – ne tik puokštės, bet ir šventės planavimas, organizavimas“, – teigia E. Masaitienė. Pasak moters, floristams neretai kartu su klientais tenka ne vien džiaugtis, bet juos guosti ir netekties akimirką – kurti puokštes laidotuvėms. Šioje srityje salono kolektyvas taip pat stengiasi rasti įdomesnių sprendimų, nesivaikyti įprastų kombinacijų.

Paklausta, kiek laiko užtrunka paruošti vieną puokštę, pašnekovė tikslaus laiko neįvardija: „Dirbdama aš neskaičiuoju valandų, nes svarbiausia – rezultatas. Dirbu tol, kol rezultatas džiugina tiek mane, tiek klientą“. Visgi ji yra pastebėjusi, kad paruošti vieną šventės stalo gėlių kompoziciją užtrunka apie dvi valandas, o jei stalų 5 – 6, galima įsivaizduoti kiek laiko tai užima. Ne paslaptis, kad patyrę floristai dirba greičiau. Be to, pasiruošimas šventei prasideda kelios savaitės iki renginio: užsakomos medžiagos, jei reikia – arkos, stovai, talpesnės vazos. Ruošiant vestuves arba krikštynas darbas vyksta įtemptai, todėl ir kaina kyla. Kai kuriais atvejais užsakymas gali kainuoti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų, priklausomai nuo to, kokios medžiagos ar paslaugos yra įtrauktos į užsakovų pageidavimus.

Sezoniškumas atsispindi kompozicijose

Salono komanda pritaria minčiai, kad lietuviai – stereotipiški žmonės. Kuomet jie švenčia vestuves, krikštynas vasarą – vyrauja pastelinės, į akis nekrentančios spalvos. Jei šventė rudenį – įsipina bordo, aksominiai atspalviai, taip pat medžių lapų motyvai. Nors pasitaiko ir išimčių: jei nuotaka ar jaunikis ryškios asmenybės, tai ir spalvos jų šventės metu dažnai būna iššaukiančios. Pasak, Evelinos, tai galima numanyti vos tik klientas įeina pro salono duris: „Atsimenu vienas vestuves, kuriose jaunoji buvo charizmatiška, ryški mergina. Iškart supratau – pastelinių spalvų jos šventėje nebus“. Tiesa, spalvingumas tinka ne visiems, todėl svarbu išklausyti ir pajausti klientą.

Gelynas 2Prakalbusi apie klasiką, pašnekovė pripažįsta, kad ji išlieka populiari visais laikais. Nors šiuolaikiškos švenčių mados, įvairios kompozicijos, apšvietimo elementai vis dažniau atkeliauja iš užsienio, bet lietuviai vis dar neabejingi ir klasikiniams sprendimams. Jei berniuko krikštynos – prašoma mėlynos spalvos, jei mergaitės – rožinės. Tačiau floristai dažnai siūlo į šventę pažiūrėti kitaip ir įvesti neutralių tonų – geltoną, žalią spalvas. Pasak Evelinos, tai tarsi nenubrėžia konkrečių linijų ir suteikia šiek tiek laisvės.

Atsiliepimai – svarbiausia

Kiekvienas dirbantis paslaugų srityje sutiktų, kad geri klientų atsiliepimai yra pati geriausia reklama. Tam pritaria ir „Gėlių namų“ komanda. Pasak jų šeimininkės, pusė klientų ateina jau turėdami rekomendacijas. O kūrėjai džiaugiasi, kad jų darbai žmonėms patinka.

Tad, tiems kurie planuoja savo šventę, Evelina pataria gerai apsvarstyti ar patys suspės pagalvoti apie visas laukiančias smulkmenas, kurių, kaip pasirodo, yra visai nemažai. „Svarbu suskaičiuoti finansus ir juos paskirstyti teisingai, nes tai labai palengvina visą pasirengimą šventei. Šventės dieną reikia švęsti, o ne dirbti, tad atrasti tinkamus pagalbininkus yra labai svarbu“, – baigia pokalbį gėlių salono vadovė.