Tradicinės kinų medicinos mokslinių tyrimų rezultatais pagrįstus sveikatos išsaugojimo ir medicininius produktus jau pamėgę šilutiškiai gerai žino ir Cintjoniškių g. 13, II aukšte, įsikūrusią korporacijos „Fohow“ atstovybę.
Šios atstovybės vadovė Virginija Rudienė pastaruoju metu sveikata besirūpinančius savo klientus dažnai pakviečia ir į medicinos paskaitas, kurias šilutiškiams skaito medicinos mokslų daktarai, psichologai, Vakarų medicinos specialistai.
Į Šilutę kartą per 1-2 mėnesius atvyksta ir medicinos mokslų daktaras, psichologas, funkcinės diagnostikos specialistas, kompleksinės sveikatos gerinimo programos „120+“ kūrėjas Igoris Byčkovas. Jau įvyko dvi mediko paskaitos, o paskaitų ciklas numatytas visiems metams.
Bus daug įdomių paskaitų
Pirmoji paskaita, kurią „Fohow“ atstovybės svečiams skaitė I.Byčkovas, vadinosi „Šiuolaikinės širdies – kraujagyslių sistemos ligų priežastys. Problemų sprendimas naujosios medicinos požiūriu“.
Antroji paskaita, kurią medikas skaitė prieš savaitę, pavadinta „Šiuolaikinės stuburo ir sąnarių ligų priežastys. Problemų sprendimas naujosios medicinos požiūriu“.
Šiemet šilutiškiai dar galės išgirsti apie naujausius medicinos mokslo pasiekimus, sprendžiant endokrininių ligų (cukrinio diabeto, skydliaukės sutrikimų) sukeltas problemas, piktybinių auglių atsiradimo priežastis, galės sužinoti, kas pagal naujausius medikų pasiekimus rekomenduojama tiems, kas nori sustiprinti savo imuninę sistemą.
Numatytos paskaitos ir apie suaugusio žmogaus bei vaikų bioritmų ciklus, mitybos ir judėjimo svarbą sveikatai, net apie talentų ir vystymosi prognozes įvairiais žmogaus gyvenimo tarpsniais.
Taip pat numatytos paskaitos „Naujoji XXI amžiaus žmogaus psichologija“ bei „Proto diagnostika. Antrasis intelektas. Išminties treniravimas“ bei kitos.
Šilutiškiams atliekama organizmo diagnostika
Kartu su I.Byčkovu į Šilutę atvykstanti Tarptautinio inovacinio sveikatinimo centro (TISC) Panevėžyje direktorė Angelė Šimoliūnienė „Šilutės naujienų“ „Sveikatos šaltiniui“ pasakojo, jog šio centro veiklos sritys ir yra paskaitos, mokymai ir konsultacijos apie sveiką gyvenseną, sveikatos išsaugojimo būdus.
„Fohow“ atstovei V.Rudienei telefonu 8 687 42146 paskambinę šilutiškiai gali iš anksto užsiregistruoti ir kompiuteriniam biofunkciniam viso organizmo tyrimui. Kiekvieno žmogaus diagnostikai I.Byčkovas skiria dvi ir daugiau valandų.
Diagnostikos metu nustatomi kraujotakos, nervų, limfinės sistemos ir vidaus organų – smegenų, širdies, inkstų, kepenų, skrandžio, žarnyno ir kt. – veiklos sutrikimai iki ląstelių lygmens. Taip pat ankstyvose stadijose nustatomi augliai.
Autorinė diagnostinė sistema „Individualus bioritmų profilis“ leidžia nustatyti fizines, psichoemocines ir energines sveikatos sutrikimų priežastis, individualias įgimtas organizmo veiklos ypatybes, surasti santykių su artimaisiais sunkumus ir išsiaiškinti sudėtingas gyvenimiškas situacijas.
Remiantis diagnostikos duomenimis, skiriama individuali sveikatos vystymo programa mėnesiui, metams ir 6 metams.
A.Šimoliūnienė I.Byčkovui talkina tada, kai medikas diagnozuoja sveikatos sutrikimų priežastis, ji šilutiškiams padeda iš rusų kalbos išsiversti kai kuriuos medicininius terminus. Reikalui esant ji dirba ir kaip psichologė.
Nagrinėja visų organų sistemų veiklą
Mūsų organizmas – sudėtinga vientisa sistema, o ligos – tai visos tos sistemos veiklos, o ne atskirų organų sutrikimai. Rasti tų sutrikimų priežastis – reiškia rasti teisingą sprendimą ir pagerinti sveikatą.
Naujausios medicinos technologijos ir žinios leidžia nustatyti sveikatos sutrikimų priežastis ir atkurti visos sistemos veiklą, tai yra – ir užtikrinti žmogui komfortišką fizinę ir psichoemocinę būseną.
Tokiomis nuostatomis besivadovaujantis I.Byčkovas savo paskaitose ne tik išsamiai nagrinėja visų organų sistemų veiklą bei jose vykstančius pakitimus, remdamasis naujausiais medicinos tyrimų rezutatais. Medikas taip pat priminė, kad viskas pasaulyje nuolat keičiasi, tad paskutiniuosius kelis dešimtmečius gerokai pakito ir žmogaus gyvenamoji aplinka, ir ekologinė situacija žemėje, taip pat šiuolaikinio žmogaus gyvenime smarkiai daugėja stresų, ekologinių katastrofų ir kitokių veiksnių.
Pasak mediko, žmogus ne tik turi prie to priprasti, bet ir pats keičiasi kartu su pasauliu. Todėl sudėtingesnė tampa jo nervinė sistema, jis dirba su vis sudėtingesne įranga. „Net vaikai gimsta jau kitokie“, – sakė I.Byčkovas šilutiškiams, ir pasakojo apie šiuolaikinių vaikų gebėjimus. Anot jo, jau trimečiai ramiausiai žaidžia kompiuterinius žaidimus ir siuntinėja SMS žinutes.
Civilizacija turi ir neigiamų padarinių
Tačiau kartu stebima ne tik pozityvioji, bet ir neigiama civilizacijos pusė. Viena iš tų blogybių – nesitraukiančios ligos: nors medicina nuolat žengia į priekį, jau net iki 80 proc. gyventojų kenčia dėl kaulų – raumenų sistemos negalių, sparčiai daugėja širdies – kraujagyslių sistemos susirgimų, onkologinių ligų.
Kaulinio audinio senėjimas, pasak mediko, šiandien prasideda jau nuo 25 metų, nes jau tada pradeda blogėti šio audinio maitinimas.
Paskutinėje paskaitoje svečias išsamiai apžvelgė stuburo išvaržų formavimosi mechanizmą ir priežastis, osteochondrozės vystymąsi, raumenų sistemos sandarą ir pasitaikančius skausmus, kapiliarų sistemos svarbą visai judėjimo – atramos sistemai, priminė ir neigiamą vis spartėjančio gyvenimo tempo įtaką sveikatai.
„Fohow“ atstovė V.Rudienė pažada, kad Šilutėje bus surengta dar ne viena įdomi ir reikalinga paskaita, o norintiems jų nepraleisti tereikia sekti skelbimus „Sveikatos šaltinyje“ arba užeiti pasikalbėti į „Fohow“ atstovybę.
Rašyti atsakymą