Folkloro kolektyvas „Vainuta“ vėl sukvietė kaimynus

VainutaVainuto seniūnijos salėje surengtas jau tradiciniu tapęs renginys „Kai sueina kaimynai“. Vakaro organizatoriai – Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė Nijolė Stanelienė ir folkloro kolektyvo „Vainuta“ vadovė Loreta Mieliulytė džiaugiasi, jog  šiemet į šventę atvyko net 6 folkloro kolektyvai, tarp jų – svečiai iš Latvijos.

Ketvirtus metus folkloro ansamblius suburiančio renginio „Kai sueina kaimynai“ vedėja, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro vadybininkė Audrė Bagdonaitė vieną po kito kvietė kolektyvus užeiti į „Vainutos“ kiemą ir adventiniu laikotarpiu pasidalinti su visais susirinkusiaisiais gražiu žodžiu, daina ar šokiu.

Ant vainutiškių scenos savo naujas programas parodė ir pajudėti susirinkusiuosius kvietė „Vainuta“, Šilgalių folkloro ansamblis „Kamana“ (vad. Aksavera Mikšienė), „Ramytė“ iš Šilutės (vad. Giedrė Pocienė), Inkaklių „Dainoriai“ (vad. Vidilija Aidukienė), Degučių „Pilutė“ (vad. Adma Baltutienė) ir broliai latviai – Sakdus miesto ansamblis „Medainis“ (vad. Sarma Ūpe), kuris prieš porą metų užmezgė draugystę su vainutiškiais.

Ne vieną valandą Vainuto seniūnijos salėje aidėjo dainos, trankūs šokiai, skambi muzika – visiems buvo linksma. Latvių programa paliko itin didelį įspūdį: „Medainis“ parodė vestuvinius papročius, dainavo dainas, vaišino atsivežtomis tradicinėmis vaišėmis.

Po pasirodymų kolektyvai vaišinosi suruoštomis vaišėmis, tuo metu visus linksmino inkakliškių „Ašvelės“ muzika.
Pilna įspūdžių buvo ir kita diena. Kadangi svečiai latviai pasiliko paviešėti Vainute, jie kitą dieną pakviesti į ekskursiją po Vainutą ir Kintus. Kelionėje  apžiūrėjo Vydūno kultūros centrą, aplankė Ventės ragą.