Fotografijų parodoje įamžinti Kintai ir kintiškiai (video)

Parodos atidarymas. / Vydūno kultūros centro nuotr.Kintų bendruomenę suvienijo paroda, kurią sukūrė uostamiesčio fotografai. Kasmet aplankydami po vieną seniūniją, jie užsimojo įamžinti visų pajūrio miestelių ir kaimų šviesuolius.

Kintai fotoklubo „Fotokalvė“ nariams – jau penktoji stotelė. Anksčiau buvo fotografuojami Rusnės, Endriejavo, Jokūbavo, Veiviržėnų šviesuoliai.

„Šis projektas žmonėms reikalingas, tad bus tęsiamas dar ne vienerius metus. Dabar pasirinkome tris rajonus – Klaipėdą, Šilutę ir Kretingą. Kiekvienais metais rudenį vis sukam ratu po vieną seniūniją ir fotografuojam“, – pasakojo Klaipėdos fotoklubo pirmininkas Steponas Kalcas.

Šį rudenį dvidešimties klaipėdiečių, susivienijusių į fotoklubą, desantas išsilaipino Kintuose ir fotografavo Pamario gyventojus jų darbo aplinkoje. Į fotografų akiratį pakliuvo kelios dešimtys kintiškių: žvejai, verslininkai, seniūnijos darbuotojai, daugybės kitų profesijų atstovai. Tai žmonės, savo darbais garsinantys Šilutės kraštą. Tarp jų – ir aplink pasaulį apiplaukęs buriuotojas Andrius Varnas, ir garsusis Ventės rago paukščių žiedavimo stoties patriarchas Leonas Jezerskas.

Fotografų darbo rezultatas – daugiau nei pusšimčio nuotraukų paroda, prieš Kalėdas atidaryta atnaujintame Kintų Vydūno kultūros centre. Galerija bus eksponuojama mėnesį.

Nuotraukos taip pat atgulė ir į fotografijų albumą, kurį projekto dalyviai padovanojo Kintų seniūnui Antanui Kliženčiui.

Fotografai atvirauja, kad bendravimas su atkampesnių rajonų gyventojais jiems suteikia gerų emocijų. Pasak jų, kaimas – tai vieta, kur atsigauna širdis, nes mieste dažnas net savo kaimynų nepažįsta, o čia kone kiekvienuose namuose gali rasti prieglobstį.

Fotoklubo pirmininkas S.Kalcas kalbėjo, kad projektas „Pajūrio seniūnijos“ skirtas parodyti, kad kaimuose gyvena daug darbščių, gražių, kūrybingų žmonių.

Patys nuotraukų herojai kintiškiai tvirtino, kad parodos atidarymas suartina bendruomenę ir turi istorinę vertę. „Galės mūsų vaikai, anūkai pažvelgti, kokie žmonės čia gyveno, kaip atrodė, kaip gyvenimas klostėsi Kintuose“, – parodą gyrė Kintų seniūnas.

„Aš tai – kaip aš, matęs ir šilto, ir šalto, ir tropikų, ir kitko. Bet mūsų kaimo bendruomenė tai labai labai patenkinta. Save pamatyti tokioje parodoje, didelėse nuotraukose… Kiti gal visą gyvenimą nebuvo savęs tokiose didelėse nuotraukose matę“, – įspūdžiais dalijosi buriuotojas, keliautojas A.Varnas.