Fotografuojanti 90-metė dalija meilę ir šypsenas

90mete seneliu namu pastarnokiene 1Meilė, šypsenos ir gėlės sausio 2-ąją karaliavo Šilutės senelių globos namuose – čia švęstas Lidijos PASTARNOKIENĖS 90-mečio jubiliejus.

Bet ne tik jubiliatė sulaukė tos meilės ir šypsenų. Ji ir pati taip dosniai dalijo jas kitiems, kaip tai daro kiekvieną dieną.

Visą seniūniją puošė gėlėmis

Šiltą šypseną spinduliuojanti p.Lidija svečius priėmė senelių globos namų salėje. „Myliu jus visus, leiskite jus apkabinti, leiskite išbučiuoti, paspausti jūsų visų geras rankas“, – plačiai šypsodamasi kiekvienam atėjusiam vis kartojo jubiliatė.

Jai lenkėsi ir dar ilgų metų linkėjo rajono merė Daiva Žebelienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis, šių globos namų vadovė Danutė Valodskienė ir darbuotojos.

Svečių atvyko ir iš Žemaičių Naumiesčio, kur jubiliatė gimė, augo ir daug metų gyveno. Seniūnas Jonas Budreckas ir seniūnijos specialistė Vaidilutė Dūdienė svečiams priminė, kad p.Lidija ilgus metus buvo šio miestelio siela. Tai ji, net neužsimindama apie kokį nors atlygį, ištisus kelis dešimtmečius rūpinosi miestelio karių ir evangelikų kapinėmis, išpuoselėdavo kiekvieną jų kampelį. Tai ji kiekvieną pavasarį gėlėmis apsodindavo ir miestelio paminklų prieigas, ir visus laisvesnius miestelio pakraščius. O jos pačios sodyba Sugintų kaime daugybę metų buvo šios seniūnijos puošmena – pamatyti, kaip čia išpuoselėta kiekviena pėda, atvykdavo net užsieniečių delegacijos.

Kai jau atrodydavo, kad papuoštas visas Žemaičių Naumiestis, nešina gėlėmis L.Pastarnokienė sukdavo į seniūniją. „Jūsų dovanotos gėlės 90mete seneliu namu pastarnokienedar ir dabar puošia visus mūsų darbo kabinetus“, – sakė jubiliatei V.Dūdienė.

„Kiek gėlių per gyvenimą išdalinai, gal niekas nebesuskaičiuotų“, – sakė jau bene 35 metus jubiliatę pažįstantis seniūnas J.Budreckas. Ir kvietė kraštietę dažniau atvažiuoti į savo tėviškę.

Dainavo, rašė eiles, fotografavo

L.Pastarnokienės tėviškė – Žemaičių Naumiestis. Iš čia ji prieš beveik dešimtmetį atvažiavo į Šilutės senelių globos namus. „Man čia taip gera, aš tokia čia laiminga, lyg dangus į žemę būtų nusileidęs“, – vėl gerų žodžių negailėjo sukaktuvininkė.
Gyrė ji ir savo sūnus Joną ir Algirdą, ir anūkai jos esantys patys geriausi.

Naujuosius metus močiutė sutiko, anot jos, tėviškėje, su savo artimaisiais.

L.Pastarnokienė nugyveno ne tik ilgą, bet ir įvykių kupiną gyvenimą: ji ir vietos ansamblyje dainavo, buvo ir Žemaičių Naumiesčio Sąjūdžio aktyvistė, be to, visą gyvenimą rašė eiles ir mėgo fotografuoti. O persikėlusi į Senelių globos namus, anot D.Valodskienės, tapo tikra šių namų fotometraštininke – močiutė fotografuoja visus čia vykstančius renginius.

Šilutės muziejui L.Pastarnokienė dovanojo savo senesniųjų fotografijų kolekciją, o muziejininkai pažadėjo parengti jų parodą.

„Ponios Lidijos gerumą mes visi jaučiame kiekvieną dieną“, – sakė direktorė D.Valodskienė. O pati p.Lidija šiuos žodžius čia pat patvirtino. „Jūs pačios ateikite ir prisėskite prie stalo, torto paragaukite“, – vis kvietė aplink ją šokinėjančias darbuotojas.