FOTOREPORTAŽAS + VIDEO: Rusnėje spurda stintos

stintosRusnės miestelis praėjusį savaitgalį sukruto kaip skruzdėlynas – prasidėjo stintų žvejyba.

Šimtai automobiliais, motoroleriais ir dviračiais važiuotų ir pėstute einančių žmonių traukė link upių. Miestelyje sutikti žmonės rankose dažniausiai laiko ilgas kartis su tinklo lankais, meškeres ir būtinai po kibirą. Jau nuo penktadienio vakaro ir nakties visoje Rusnėje dažniausios kalbos sukosi tik apie stintų laimikius ir kas kur daugiau pagavo.

Šeštadienio rytą visi jau žinojo, kurioje vietoje buvo pagautos pirmosios tonos stintų – „Toliušio”,  „Goberio”, „Triušausko” žvejybos aikštelėse.

Žvejų asociacijos „Lampetra” valdybos pirmininkė Sigutė Jakubauskienė „Šilutės naujienoms” kalbėjo, kad šių metų pirmieji stintų laimikiai žvejų nenuvylė. Šeštadienį ir sekmadienį buvo tokių grandžių, kurios pagavo net po tris tonas stintų, kurios sėkmingai parduodamos iš vidurio Lietuvos atvykstantiems supirkėjams.

Šiemet žvejai nesiskundžia ir stintų kainomis. Pirmuosios tonos parduotos net po 7 litus. Jau pirmadienį stintų kaina nukrito iki 4 – 3,5 litų už vieną kilogramą.

S.Jakubauskienė nemano, kad stintų kaina kris daugiau, nes yra žvejų grandžių, kurioms prie įprastų kasmetinių išlaidų prisidėjo vietos nuomos mokestis. Arčiausiai marių žvejojanti grandis už žvejybos vietą valstybei sumokėjo net 25 tūkstančių litų, nors pirma konkurso kaina buvo tik 84 litai.

Video reportažas – stintų žvejyba dieną:

Naktinė stintų žvejyba:

Be abejonės pirmieji stintas tinklais traukti pradėjo Skirvytės upėje ir jos žiotyse esančių žvejų grandys. Atmatoje, taip vadinamoje Leitės aikštelėje žvejai stintų sulaikė tik sekmadienio vakarą.
 
Žvejų mėgėjų pamėgtos vietos – prie Atmatos upės esantis aplinkosaugininkų uostelis bei Pakalnės upės pradžioje – žvejų uostas. Čia jie plūdinėmis meškerėmis su 6 kabliukų virtine traukė į ramesnį vandenį užsukuses stintas. Šioje vietoje per dieną pakiuksojas žvejas pagauna puskibirį stintų.

Šimtai kitų žvejų mėgėjų, dažniausiai atvykusių iš Marijampolės, Kauno, Klaipėdos suplūdo prie Skirvytės upės antros krantinės, kur jie dažniausiai žvejojo dugninėmis meškerėmis. Čia jų dienos laimikis, ko gero, buvo dvigubai diddesnis, nei žvejų su plūdinėmis meškerėmis.

Pirmą kartą po trijų keturių metų savo laikmikiais pasigirti gali seniausiais stintų žvejybos įrankiais – keseliais ginkluoti žvejai. Buvo girdėti kalbų, kad labiau įgudę sugebėjo pagauti po du ir tris maišus stintų.

GALERIJA: Stintų žvejyba Rusnėje

joomplu:3638

GALERIJA: Stintų žvejų buitis

joomplu:3545

Silutes naujienu LOGO