Gaisrai sunaikino ūkinius pastatus su visu turtu

gaisras zemaiciu naumiestyje rolandoŠeštadienio, gruodžio 19-osios vakare ugnis prarijo dviejų Žemaičių Naumiestyje gyvenančių šeimų ūkinį pastatą su visu jame buvusiu turtu, o naktį į pirmadienį liepsnos suniokojo Katyčių seniūnijos Versmininkų kaime gyvenančios šeimos ūkinį. Įtariama, kad pastarosios nelaimės kaltininkas – šeimininkams keršijęs piktavalis.

Dvi šeimos prarado paukščius, malkas, daiktus

Apie visa niokojantį gaisrą Žemaičių Naumiestyje ugniagesiams pranešta šeštadienį, apie 20.30 val. Kad Laisvės g. 54 dega dviem šeimoms priklausantis ūkinis pastatas, pranešė pirmieji liepsnų pašvaistę pastebėję kaimynai.

Į įvykio vietą pirmieji suskubo vietos ugniagesiai, tačiau liepsnos plito taip greit, kad ir jiems atvykus pastatas jau degė atvira liepsna, ugnis buvo apėmusi visą šiferiu dengtą stogą. Keturiomis cisternomis iš kitų rajono vietovių atskubėję ugniagesiai darė viską, kad bent išaugotų greta stovinčius pastatus.

Informacija apie įvykį perduota ir Greitosios pagalbos medikams, bet žmonės nelaimės metu nenukentėjo.

Užtat dūmų buvo tiek kad net gatve važiuojantys vairuotojai nematė kelio, vienas automobilis net atsitrenkė į ugniagesių cisterną. Teko kviesti policijos pareigūnus, kad šie užtvertų kelią ir reguliuotų eismą.  

Dvi šeimos mediniame ūkiniame pastate laikė malkas, naminius paukščius, maisto produktus, įvairius ūkinius įrankius – viskas virto plėnimis, nes pastatas sudegė iki pamatų.

Įvykio aplinkybės tiriamos, kol kas neaišku, nei dėl ko ūkiniame įsiplieskė ugnis, nei kiek nuostolių ji padarė.

Šeimininkams buvo grasintagaisras vytuliu kaime rolando

O štai dėl Katyčių sen. Versmininkų kaime kilusio gaisro pradėtas net ikiteisminis tyrimas, mat šeimininkė prasitarė, jog buvo sulaukusi grasinimų susidoroti.

Ugnies pašvaistė Versmininkus nušvietė tuoj po vidurnakčio. Ugniagesiams pranešta, kad čia dega vietos ūkininkei – du vaikus auginančiai moteriai – priklausanti daržinė. Atvykus ugniagesiams liepsnos irgi jau buvo spėjusios apimti visą pastatą, jas gesinti sekėsi sunkiai, mat daržinėje buvo sukrautos šieno atsargos. Su nuolat iš naujo įsiplieskiančiomis liepsnomis ugniagesiai kovojo dar ir rytą.

Laimė, jiems pavyko apsaugoti namą, garažą ir tvartą.

Apžiūrint gaisravietę ugniagesiams kilo įtarimų, jog čia nagus bus prikišęs ir koks piktavalis, mat aptikti nuo miško link sodybos ir atgal vedantys dviejų žmonių pėdsakai. Be to, ir šeimininkė užsiminė, jog buvo sulaukusi grasinimų padegti, tuo jai grasino vienas kaimo paauglys.