Gaisras suniokojo apie 1,5 ha Rusnės nendrynų (atnaujinta)

Nendrynai Rusne gaisrasATNAUJINTA

Pirmadienį vakare kilusio gaisro metu išdegė apie 1,5 hektaro Rusnės saloje esančių nendrynų, kurie priklauso Nemuno deltos regioniniam parkui.

Poilsiautoja E.K. marių pusėje pamatė rūkstančius dūmus ir apie gaisrą pranešė ugniagesiams.

Atvykusioms specialiosioms tarnyboms gaisro vieta iškart pasirodė neįprasta, nes prie užsiliepsnojusios marių pakrantės nėra nei kelio, nei takelio, kuriuo būtų galima privažiuoti. Gaisro židinys sudarė apie 30 arų.

Gaisras – sunkiai pasiekiamoje vietoje

Prie degančių nendrių gelbėtojai priplaukė motorine valtimi. Kaip teigė Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas, persikėlus per kanalą, kurio gylis – 10-15 cm, nendrynuose jų laukė iššūkis: dėl stipraus vėjo liepsnos siekė 5-6 metrų aukštį. Ugniagesiai turėjo laukti akimirkų, kai vėjas aprimsta, ir tik tada galėjo gesinti ugnį. Kadangi seklumoje nebuvo galima naudoti vandens siurblio, gaisro liežuvius teko užplakti. Gaisrą pavyko užgesinti per valandą.

Ugniagesiams darbuojantis sunkiai žmogui pasiekiamoje teritorijoje, virš gaisravietės kažkas paleido kelias specialiosios paskirties signalines – apšviečiamąsias raketas. Paprastai jos ilgai leidžiasi ir šviečia. Netinkamai iššauta raketa per greitai pasiekia žemę ir nukritusi gali užsiliepsnoti.

Tai ir padėjo atskleisti sunkiai įmenamą gaisro priežastį, nes gaisras galėjo kilti nuo vienos iš anksčiau paleistų tokio tipo raketų.

Nendres uždegė signalinės raketos

Įtarimus patvirtino pasigirdęs dar vienas šūvis. Raketa nepakilo į dangų, o leidosi žemyn, kol galiausiai atlėkė į tą patį gesinamą nendryną ir užsidegė.

Pareigūnai, įlipę į medį, tikėjosi pamatyti asmenis, galimai sukėlusius gaisrą. Netoliese besiilsinti šeima įtarimų nesukėlė, o prie laužo buvę trys klaipėdiečiai tikino, kad nieko nežino ir tikrai nešaudė.

Pareigūnų pastangos išsiaiškinti gaisro kaltininkus buvo bevaisės, todėl belieka spėlioti, kokie buvo šaudymo motyvai: ar tikrai norėta signalizuoti apie nelaimę, ar tik kvailai pasilinksminti.

Tyrimas dėl nendrynų gaisro dar tęsiamas, padegėjų rasti nepavyko.

Šilutės PGT viršininkas pasakojo, kad degė kelių metų senumo nendrės ir aplinkiniams pavojus negrėsė, nes aplink vanduo, todėl pastiprinimo neprireikė. Galima spėti, kad padaryta žala gamtai, nes sudegė nemažai paukščių lizdų.