Gaisro siaubą išgyvenusi šeima: „Liepsnos plito greitai ir kilo aukštai…“

Kivylių kaime kilo gaisras

Pirmadienio vakarą Vainuto seniūnijos Kivylių kaime kilo gaisras, per valandą nuodėguliais pavertęs šeimos su penkiais vaikais namus. Liepsnos suniokojo visą turtą, iš dūmais užtvindyto namo mama Elena spėjo išsinešti tik rankinę su dokumentais.

Visgi baisi nelaimė stiprios šeimos nepalaužė: jau kitą dieną sodyboje sukiojosi du traktoriai, technika ir žmonės valė gaisravietę. Padėti dirbti tėvams panoro ir visi vaikai, kurie patyrė didžiulį siaubą, matydami, kaip liepsnos pasiglemžė jų namus.

Šeima svajoja atstatyti namus, tad labiausiai jiems reikalinga finansinė parama.

 

Darbus pradėjo kitą dieną

Kivylių kaimas yra pačiame rajono pakraštyje. Įvažiavus į žvyruotą Slėnio gatvę, jautiesi lyg važiuotum miško keliuku, nes aplink gamta, o kelyje vargiai prasilenktų du automobiliai.

Gal 4 kilometrai ir pasiekiame nelaimę patyrusios šeimos sodybą. Pradžioje vaizdas šokiruoja, nes žalią miško spalvą pakeičia juoda. Iš penkių kambarių šeimos namo liko tik kelios sienos ir nuodėguliai. Viduje – sudegę baldai, daiktai, viskas sulieta vandeniu. Nudegė ir šalia namo buvęs žolės plotas. Lauke dar tvyro degėsių kvapas, kieme išdėlioti keli išsaugoti daiktai.kivyliuose gaisras

Mus pasitikusi mama Elena sako, kad patirtas šokas jau praeityje. Gaisrą patyrusioje sodyboje daug judesio – visa šeima kartu dirba kiek kieno jėgos leidžia. Į traktoriaus priekabą vyrai krauna apdegusio namo liekanas, valo kiemą. Į pagalbą šeimai atvažiavo ir visiškai nepažįstamas vyras.

Ugnis buvo greita ir stipri

Daugiavaikės šeimos tėvo rankomis pastatytas namas sudegė per valandą. Elena spėja, kad ugnis įsiplieskė nuo rusenančių anglių, kurias kibire prie namo pastatė jos garbaus amžiaus mama.

„Mama sugalvojo vazonuose augantiems kaktusams drenažą padaryti iš anglių. Vaikai tą dieną, kiek anksčiau, kepė dešreles ir liko anglių, bet jos matyt dar nebuvo perdegusios. Mama tų anglių prisidėjo į kibirą ir paliko prie namo“, – pasakoja Elena.

Kai anglis kibire pažarstė vėjas ir įpūtė ugnį, vaikai buvo lauke, o suaugusieji namuose. Elena buvo parėjusi pailsėti po darbų, pažiūrėti televizorių. Savo kambaryje buvo ir 87 metų moters mama.

„Man buvo kraujospūdis aukštas visą dieną, vaistų buvau išgėrusi“, – akimirkas iki nelaimės prisimena Elena.

Pamatęs, kad užsidegė kibiras su anglimis, ugnį vandeniu dar bandė gesinti vyras. Moteris puolė laiptais į antrą aukštą pasiimti rankinės, kurioje buvo dokumentai, banko kortelė. Liepsnos, iš pradžių nedidelės, netruko įsiplieksti iki viršaus.

„Su tuo rankinuku puoliau į apačią, jau visur buvo pilna dūmų. Sulaikiau kvėpavimą, apgraibom duris radau ir išbėgau į lauką“, – prisimena Elena. Ji dar spėjo savo mamai padėti išlipti per langą, po to skambino pagalbos numeriu 112.

Ugniagesiai atvyko greitai, tačiau ugnis buvo dar greitesnė, liepsnomis spėjusi apžioti visą namą. Milžiniški karšti ugnies šuorai šeimos turtą suniokojo per valandą. Ugniagesiai gaisrą likvidavo per kelias valandas.

Taip birželio 1-osios vakarą, per nepilną valandą šeima neteko savo namų ir kieme liko taip kaip stovi. Svarbiausia – jie turėjo vienas kitą.

Namą pastatė savo rankomis

Į sodybą gražios gamtos apsuptyje Elena su tėvais atsikraustė 1990 metais. Ne vienerius metus šeima gyveno statybiniame vagonėlyje, kol moteris susipažino su savo vyru. Jis savo rankomis pastatė namą – pradžioje karkasinį, bet kai šeimyna pagausėjo – dar ir mūrinį priestatą. Dviejų aukštų name buvo penki kambariai. Šiemet šalia namo šeima buvo pradėjusi statyti pavėsinę.

Elena turi šešis vaikus. Dvidešimtmetė dukra gyvena atskirai, dirba Klaipėdoje. Namuose dar trys mergaitės, kurioms 10, 14 ir 16 metų ir dvylikamečiai berniukai dvynukai.

Šeima verčiasi ūkiškai, turi daugiau kaip 40 ha žemės, laiko gyvulių. Vainuto seniūnijos darbuotojai šeimą apibūdina kaip darbščią, besirūpinančią savo vaikais.

gaisras Kivyliuose3Reikalinga finansinė parama

Naktį po nelaimės daugiavaikę šeimą priglaudė kaimynė, vėliau jie kurį laiką gyvens tuščioje giminaičių sodyboje.

„Nakvosime ten, o dienomis atvažiuosime dirbti čia“, – tvirtai sako Elena. Šeima norėtų nusipirkti namelį ant ratų, kuriame galėtų gyventi tol, kol atstatys namą.

Žinia apie nelaimę žaibiškai išplito socialiniuose tinkluose. Dar tą patį vakarą į sodybą žmonės pradėjo vežti buitinę techniką, baldus, drabužius.

Elena sako, kad sulaukė daugybės gerų žmonių skambučių, ji dėkinga visiems padedantiems. Šiuo metu labiausiai šeimai reikalinga finansinė parama, nes jie nori kuo greičiau atstatyti sudegusį namą. Taigi reikės visko – nuo vinies iki kitų statybinių medžiagų.

JEIGU NORITE PADĖTI ŠEIMAI:

Vaikų mamos Elenos Mikalauskienės tel. 8 654 85766.
Tarpininkauti gali Vainuto seniūnijos socialinės darbuotojos, tel. 8 655 38793 arba 8 614 47434.
Mamos Elenos Mikalauskienės banko sąskaitos nr. LT287300010030066545, paskirtyje nurodyti žodį PARAMA.