Gaisrų daugiau, nuostoliai mažesni

gaisras vileikiuose 1Šiemet per kovo mėnesį Šilutės rajone kilo 25 gaisrai, padarę apie 5000 litų nuostolių.

Iki balandžio 1 dienos šiemet iš viso jau kilo 66 gaisrai. Pernai per tą patį laikotarpį buvo užregistruotas 41 gaisras.

Pernykščiai gaisrai per tą patį laikotarpį buvo padarę nuostolių už 394 606 litus, šiemet – dar „tik“ už 263 535 litus.

Gaisrų statistiką pateikė Šilutės priešgaisrinės tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektorius, vidaus tarnybos kapitonas Emilis Mikužis.

Beveik visų kovo mėnesio gaisrų priežastis vienoda – neatsargus elgesys su ugnimi. Dėl šios priežasties ugnis įsiplieskė 23 kartus. Iš viso šiemet dėl šios priežasties rajono gyventojų turtas jau degė 43 kartus, kai 2011-aiaisiais per tris mėnesius – perpus mažiau – tik 22 kartus.

Per kovą 2 gaisrai kilo gyvenamuosiuose pastatuose, o iš viso šiemet iki balandžio 1-osios gyvenamieji pastatai jau liepsnojo 13 kartų. Pernai per 3 mėnesius jie buvo užsidegę 10 kartų.

Pernai metų pradžioje dažniau – 7 kartus – liepsnos buvo įsiplieskusios dėl elektros įrangos eksploatavimo taisyklių pažeidimų, o šiemet – 4 kartus. Užtat šiemet dvigubai dažniau – jau 13 kartų – gaisrai kilo dėl krosnių eksploatavimo taisyklių pažeidimų (pernai – 6 kartus).

Pernai per 3 mėnesius ugniagesiams teko atlikti gerokai daugiau gelbėjimo darbų – į tokius įvykius jie skubėjo 43 kartus.

Šiemet iki balandžio 1-osios – tik 30 kartų, iš jų 16 kartų – per kovą. Didžioji dalis gelbėjimo darbų pernai atlikti vandenyje – 23 kartai. Šiemet iki balandžio tokių buvo tik 4 kartai, 3 iš jų – per kovo mėnesį.

Užtat šiemet per 3 mėnesius žymiai daugiau nelaimių įvyko buityje – 12 kartų, kai pernai buvo tik dvi. 6 kartus gelbėtojų pagalbos buityje prireikė šiemet kovą.